Плус Инфо

Македонската компанија„ Пелистерка“, ги вложува сите свои расположливи капацитети за да им излезе во пресрет на граѓаните во овие услови на вонредна состојба и ...
сите 12 | | | веќе видена

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено ...
сите 17 | | | веќе видена

 Бев во супермаркет утринава и забележав колку многу луѓе неправилно ги користат ракавиците, па затоа сега ќе ви објаснам што точно се случува кога неправилно ...
сите 76 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, денеска изјави дека Европската комисија пренасочува 3,8 милијарди евра фондови за Западен Балкан и за соседите на ...
сите 130 | | | веќе видена

Еден полски свештеник смислил нов начин како да им излезе пресрет на верниците кои сакаат да се исповедаат за време на пандемијата со коронавирусот. Како што ...
сите 10 | | | веќе видена

Во кланиците поради спецификата на производниот процес растојанието меѓу работниците да се одржува на еден ипол метар, а во производните погони до 2 метра, ...
сите 85 | | | веќе видена

Жена заразена од коронавирус утрово влегла во пошта во Загреб, а откако ги платила сметките ги информирала присутните дека е заразена и дека треда се да ...
сите 11 | | | веќе видена

На фирмите кои вршат дејност производство и имаат производни погони, хали и слично, владата им препора во погоните каде што непосредно се врши производниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата објави препораки за превозници при патување во средно и во високо ризични земји, како и при враќање во земјава. На лицата кои патуваат низ земјите со ...
сите 85 | | | веќе видена

Народната банка апелира граќаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите на банките само кога е тоа неопходно и неодложно, а за што повеќе да се ...
сите 59 | | | веќе видена

Вкупно 25 проценти од Романците заразени со новиот коронавирус се здравствени работници, соопшти денеска Федерацијата за здравствена солидарност. Според ...
сите 32 | | | веќе видена

Во оваа вонредна состојба, кога се води голема битка за здравјето и животите на граѓаните, мора да се преземат сите можни чекори за нивна заштита. Заради тоа, ...
сите 38 | | | веќе видена

Иднината на Европската унија е во опасност ако нема заедничко финансиско решение за справување со последиците од борбата против коронавирусот. На ова денеска ...
сите 130 | | | веќе видена

НЛБ Банка ги повика граѓаните да ги почитуваат мерките кои банката ги презела за заштита и за спречување на ширење на коронавирусот.при спроведувањето на сите ...
сите 59 | | | веќе видена

next