Плус Инфо

Да се исплатат обврските на државата и локалната самоуправа кон приватните претпријатија, да се скратат законските рокови за поврат на ДДВ од 30 на 15 дена и ...
сите 91 | | | веќе видена

Употребата на медицински маски може да ја намали брзината на ширење на смртоносниот коронавирус, тврди м еѓународна група научници, пренесува списанието ...
сите 31 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.359.010 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 75.901, а оздравеле 293.454 луѓе. ...
сите 33 | | | веќе видена

На социјалните мрежи во изминатиов период се споделуваат најразлични видео снимки кои говорат за тоа има блиска поврзаност помеѓу 5Г технологијата и ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателката на Инспекцискиот совет Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната прес-конференција во Владата ги презентираше наодите од инспекциски надзори ...
сите 68 | | | веќе видена

Во време на пандемијата од коронавирусот, британските лекари им нудат можност на повозрасните пациенти кои боледуваат од тешки болести да потпишат документ ...
сите 12 | | | веќе видена

Блузу 15.000 работници вработени угостителски објекти веќе добија отказни решенија, а нивните работодавачи кои планираат да ги отпуштат сите 29.000 вработени, ...
сите 43 | | | веќе видена

Првиот човек на американското јавно здравство, Жером Адамс, ја предупреди американската јавност дека оваа недела ќе биде најтешката во животот на Американците ...
сите 256 | | | веќе видена

Словенечката Влада реши повторно да се задолжи за да може да им помогне на граѓаните и економијата погодени од епидемијата на коронавирусот, јави дописникот на ...
сите 57 | | | веќе видена

Британскиот доктор Хилари Џонс ги открива осумте клучни чекори за заштита од коронавирусот во изолација. Тој во интервју за „ Express “ вели дека ако секој ...
сите 76 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за труд апелира до вработените да не потпишуваат договори или отказни решенија ако не се сигурни што тие значат. Препорака е да се ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека граѓаните со прекин на работен однос, имаат право на паричен надоместок во висина од 50 отсто од ...
сите 67 | | | веќе видена

Владата ги за време на кризната состојба со цел да обезбеди непречен транспорт на стоки во земјава и странство ги одложи сите испити на возачите и важноста на ...
сите 50 | | | веќе видена

Здравствените експерти од Кина ги предупредуваат пушачите да ги остават цигарите, а тутунските компании да престанат со производство и продажба на цигари, со ...
сите 75 | | | веќе видена

Еден од најострите критичари на германската канцеларка Ангела Меркел и кандидат за нов шеф на нејзината ЦДУ Фридрих Мерц рече дека во криза сите граѓани мораат ...
сите 46 | | | веќе видена

next