Плус Инфо

Повеќе од пет милиони луѓе го напуштија Вухан за празниците на Лунарната нова година и за време на епидемијата на коронавирусот во градот, а останаа уште девет ...
сите 757 | | | веќе видена

Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата. ...
сите 27 | | | веќе видена

Возило со тим на Црвениот крст вчера излетало од патот над детското одморалиште Водно. Тимот на Црвениот крст се упатил да спаси повредено лице на патеката, ...
сите 134 | | | веќе видена

Бирото за јавна безбедност заедно со Јавното обвинителство е во потрага на тие што ја направиле групата на инернет наречена „Јавна соба“ на која се споделувале ...
сите 107 | | | веќе видена

Хари и Меган Маркл, откако објавија дека се повлекуваат од кралските должности затоа што сакаат да живеат самостојно во Канада, според пишувањата на en24.news, ...
сите 138 | | | веќе видена

Петре Шилегов во име на Град Скопје склучил договор за изнајмување на опрема за чистење на снег за 2020 и 2021 година во висина од 1 милион евра, рече Светлана ...
сите 28 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска ја повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ да покаже минимум политичка коректност кон граѓаните и да гласа за Законот за одбрана пред ...
сите 95 | | | веќе видена

Простор за паника од корона вирусот во земјава не постои, но ќе се преземат превентивни мерки и од утре ќе се скенираат со термална камера патниците на ...
сите 757 | | | веќе видена

Треба да делуваме превентивно, а не само репресивно, порача техничкиот премиер Оливер Спасовски, за групата на инернет преку која се разменувале порнографски ...
сите 107 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита “ и денеска со наслов „Заев ги плаќал гласовите по 10 евра“ продолжува да објавува нови детали од кривична пријава поднесена ...
сите 91 | | | веќе видена

Самир Љума и Фејми Даут од „Медена земја“ се добитници на наградата за најдобра кинематографија за Документарен филм на 34 доделување на наградите на Асоцијата ...
сите 38 | | | веќе видена

Петнаесетгодишен малолетник од Тетово е прободен со остар предмет од друг 16-годишен малолетник од Мала Речица синоќа по претходна расправија, а потоа и ...
сите 154 | | | веќе видена

next