Плус Инфо

Вицепремиерот за екномски прашања смета дека земјава има уште простор за задолжување.Тој како што рече, ќе го потпише секое задолжување кое оди во прилог на ...
сите 136 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска негираше дека во конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан се користи оружје од српските воени фабрики, но призна ...
сите 290 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
сите 111 | | | веќе видена

Близу 150 милиони евра завршија во стопанството преку претходните три пакет економски мерки донесени од Владата, изјави денеска вицепремиерот за економски ...
сите 112 | | | веќе видена

Македонски Телеком постави сопствен систем за производство на енергија од сончево зрачење на најголемиот дата центар во Скопје. Системот се состои од 148 ...
сите 10 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел разговараше денеска со ерменскиот премиер Никол Пашињан и со азербејџанскиот претседател Илхам Алиев, барајќи прекин на ...
сите 76 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, ја отфрли кривичната пријава поднесена од „Топлификација“ АД Скопје против четири ...
сите 28 | | | веќе видена

Ерменското Министерство за одбрана е принудено да употреби оружје со голем дострел во Нагорно Карабах, соопшти портпаролката на Министерството, Шушан Степањан. ...
сите 419 | | | веќе видена

Вооружените сили на Азербејџан нападнаа воена единица во ерменскиот град Варденис, изјави портпаролката на ерменското Министерство за одбрана, Шушан Степањан, ...
сите 420 | | | веќе видена

Премиерот на Албанија, Еди Рама на својот Фејсбук профил објави фотографија од Кривошијска река на Шар Планина и пределот познат како Лешница, претставувајќи ...
сите 49 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот се очекува да биде готов до крај на неделата, кога ќе биде доставен до Владата, а следната недела ќе влезе во собраниска процедура, вели ...
сите 244 | | | веќе видена

Француска агенција за развој (ФАР) ќе се формира наскоро како резултат на договорот меѓу владите на Франција и на земјава . Со работата на оваа Агенција треба ...
сите 21 | | | веќе видена

Властите во регионот Нагорно Карабах во Азербејџан, каде мнозинство е ерменско население, синоќа соопштија дека уште 26 нивни војници биле убиени во судирите ...
сите 438 | | | веќе видена

next