СО ДЕЦЕНИИ ЗГРИЖУВААТ ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ И ТРУПААТ ЗАГУБИ Близу 17.000 работници во јавните претпријатија секој месец чекаат субвенции од државата за да земат плата

Во земјава се регистрирани 159 јавни претпријатија кои се формирани од различни нивоа на власт, Собранието, Владата, општините и Град Скопје. Најголем дел или ...
| | веќе видена | слични

Административците кои се задолжени за спроведување на вработувањата во сите јавни институции не можат да се пофалат со високи плати. Нивните примања се околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инспекцискиот совет воспоставен како меѓуресорско тело за координација на инспекциските служби, во 2010 година, прерасна во самостоен државен орган во 2014 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лани во Македонија се случиле 108 несреќи при работа, а од нив 15 завршиле со фатални последици, покажува најновиот извештај на Македонското здружение за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска го објави новиот јавен повик „Ко-финансирани грантови за комерцијализација на иновации”, преку кој се ...
| | веќе видена | слични

Младите на возраст меѓу 15 и 17 години иако по законите во Македонија треба да се во училишни клупи, сепак, се сметаат за работоспособни, а дел од нив се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 423 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 278 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 85 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО ДЕЦЕНИИ ЗГРИЖУВААТ ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ И ТРУПААТ ЗАГУБИ Близу 17.000 работници во јавните претпријатија секој месец чекаат субвенции од државата за да земат плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: