Плус Инфо

Задолженоста кај македонските граѓани се зголеми со кризата предизвикана од ковид-19. Потребата од свежи пари, за да се задоволат основите животни потреби од ...
сите 64 | | | веќе видена

Чешката полиција употреби денеска солзавец и водени топови со цел да растера стотици демонстранти во Прага кои ја нападнале полицијата по одржаните протести ...
сите 58 | | | веќе видена

Шведска со право се смета за една од најдобрите земји за живеење, а Скандинавците навистина направија многу за своите граѓани. Еве како живеат шведските ...
сите 11 | | | веќе видена

Генералниот секретар на британската Влада Мајкл Гав денеска изјави дека има очигледни проблеми поради непочитување на задолжителната самоизолација, но ја ...
сите 32 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти ги повика граѓаните на максимално внимание и солидарност, со цел да се избегне целосно затворање на земјата поради епидемијата ...
сите 626 | | | веќе видена

Во сојузната државата Колорадо горат шуми на површина од 800 квадратни километри. Оганот за првпат бил забележан вчера попладне и брзо се проширил благодарејќи ...
сите 28 | | | веќе видена

Во градот Јиву, источна Кина, почна вакцинацијата против коронавирусот, иако вакцината сè уште не ја поминала последната фаза на клиничките испитувања. Пред ...
сите 155 | | | веќе видена

Новата ограда за спречување на мигранти на границата меѓу Грција и Турција ќе биде поставена до април, соопшти Кабинетот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. ...
сите 42 | | | веќе видена

Лидерката на владејачката Лабуристичка партија на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, утрово изјави дека по убедливата изборна победа ќе формира нова влада во следните ...
сите 38 | | | веќе видена

next