Плус Инфо

Кенискиот Црвен крст синоќа соопшти дека пронајдени се 94 лица кои се водеа како исчезнати по терористичкиот напад врз луксузниот хотелски комплекс во Најроби. ...
сите 94 | | | веќе видена

Опозицијата бара предвремени парламентарни избори, а владејачката партија сака да го чуе гласот на граѓаните дали се заситени од чести изборни процеси. За ова ...
сите 61 | | | веќе видена

Во општата болница во Кралево во ладилник се пронајдени 13 мртви бебиња, објавија српските медиуми. Заменик-директорот на болницата изјавил дека станува збор ...
сите 28 | | | веќе видена

Постои една индиска молитва на лекарите околу операционата маса – „Нека ни помогне Господ за да го направиме најдоброто што можеме“. Ваква традиционална ...
сите 117 | | | веќе видена

Собранието со 81 гласа „за” попладнево го донесе по скратена постапка Законот за спречување на корупцијата и судир на интереси, во рамки на денешната 80. ...
сите 189 | | | веќе видена

Грчката Влада ќе испечати десетици илјади копии од договорот за нормализација на односите со Македонија со цел граѓаните да се информираат пред парламентарната ...
сите 681 | | | веќе видена

Поранешниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен објави денеска на Твитер дека платил на фирма за да манипулира со податоци од онлајн ...
сите 101 | | | веќе видена

Полициски службеници при Регионалниот центар за гранични работи Исток, во селата Киселица и Селник, во близина на државната граница со Република Бугарија, ...
сите 19 | | | веќе видена

next