Плус Инфо

Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за сторено кривично дело разбојништво од член 237 став 4 ...
сите 80 | | | веќе видена

Министреството за здравство соопшти дека Управниот одбор на Фондот за здравствено осигурување на денешната седница донесе Одлука за исплата на месечен паричен ...
сите 26 | | | веќе видена

Не верувам дека ќе се постигне цензус за референдумот и оти ќе помине промената на името, но и во случај тој да помине нема да гласам за измени на Уставот. Ова ...
сите 177 | | | веќе видена

На денешното одбележување на Светскиот ден за подигнување на свеста за растот кај децата беше побарано Владата да одвои поголеми средства, со цел да се зголеми ...
сите 12 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска преку видео порака повторно ги повика граѓаните на Македонија да излезат на гласање на референдумот на 30 ...
сите 36 | | | веќе видена

На обвинетите за учество во убиството на Американецот минатата година на Закинтос им се товари убиство поради расни причини. Обвинети се девет лица, од кои ...
сите 9 | | | веќе видена

Текстилниот кластер денеска ја поздрави мерката за замзрнување на придонесите за текстилните и кожарските работници, а за сметка на тоа да им ги зголемат ...
сите 16 | | | веќе видена

На „бувљакот“ во Прилеп купив 3 пилиња за мојата малечка ќерка. Милина беа и ми се чинеше дека подобар дар не можев да ѝ купам. Ги ставив во шарена кутија и ги ...
| | веќе видена

Се прават напори да не се реализира најавеното укинување од 1 октомври на меѓународната железничка патничка линија Белград-Солун-Белград која транизитира низ ...
сите 39 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп го критикуваше Конгресот поради предлог буџетот кој повторно не предвидува средства за изградба на ѕид на јужната ...
сите 24 | | | веќе видена

Градот Скопје ќе дозволи да продолжи изградбата на гасоводот на Водно кога со граѓанските здруженија кои протестираат ќе ги расчисти сите непрецизности и ...
сите 21 | | | веќе видена

Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, Кристијано Роналдо кој беше исклучен во натпреварот од првиот круг од групната фаза од Лигата ...
сите 130 | | | веќе видена

Телекомуникацискката компанија Вип и официјално ги отвори вратите од новата управна зграда. Лоцирана во центарот на Скопје, на Плоштадот „ Пресвета Богородица“ ...
сите 15 | | | веќе видена

Специјално од Торино, фотографии и текст: Драгица Христова Делегации од 160 земји од светот, сите убави, среќни и насмеани, од денеска, па во следните 4 ...
сите 8 | | | веќе видена

next