Плус Инфо

Една жена од Пен Тауншип во американската сојузна држава Пенсилванија се обидела да ги „подмити“ полицајците со сексуални услуги, откако била уапсена поради ...
сите 6 | | | веќе видена

Тинејџери веднаш почувствувале хемија помеѓу нив кога се сретнале во сендвичара во 2006 година, но бидејќи еден од нив наскоро требало да оди во затвор, не си ...
сите 5 | | | веќе видена

Антонио Милошоски, пратеник од ВМРО – ППМНЕ денеска на прес конференција обзнани дека пратениците од неговата партија доставиле предлог одлука до Собранието да ...
сите 389 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупција нема отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и ...
сите 403 | | | веќе видена

Жена од Русија за чудо останала неповредена после речиси истовремен удар на два грома во нејзиниот џип. Спектакуларниот „огномет“ на патот го снимила камерата ...
сите 12 | | | веќе видена

Не би сакала да коментирам ништо околу случувањата со Бојан Јовановски. Сепак, се познавам со него подолго време и кон мене бил секогаш коректен. Донацијата ...
сите 98 | | | веќе видена

Формирање на мешовити работни групи од надлежните институции за воведување на заедничко гранично управување со едно застанување „One Stop Shop”договори ...
сите 69 | | | веќе видена

Под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“, лекарите и медицинскиот персонал утре почнувајќи во 11 часот ќе одржат полчасовен мирен протест на ...
сите 302 | | | веќе видена

Портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, рече дека не може да има раздвојување на интегративниот процес на ...
сите 40 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ му предлага на Собранието да формира анкетна комисија која ќе испита како се трошеле парите во СЈО, откако обвинителката ...
сите 389 | | | веќе видена

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува ...
сите 403 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија ќе побара од Службата за општи и заеднички работи на Владата да го раскине договорот за закуп на просториите на поранешниот ...
сите 75 | | | веќе видена

Обврските за спроведување на понатамошните резултати продолжуваат, особено во областа на владеењето на правото. Во решавањето на предизвиците со кои се ...
сите 169 | | | веќе видена

next