Плус Инфо

Искуството на Црна Гора и Србија во преговорите со ЕУ кажува дека тие може да траат со децении. Од тој аспект, предлогот на Франција за практични преговори, а ...
сите 230 | | | веќе видена

Министерството за здравство, денеска соопшти дека лани повеќекратко е зголемен бројот на пациенти од мултипла скрелоза кои се на третман со иновативната ...
сите 13 | | | веќе видена

Ружица Николовска од ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Владата прави уште еден рекет и собира пари од бизнисмени кои се заинтересирани и сакаат да одгледуваат ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел на денешната средба со лидерот на СДСМ, Зоран Заев изложил јасен план за натамошно делување во насока на ...
сите 230 | | | веќе видена

Навистина жалам што преговарачкава тројка на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавното обвинителство вчера избега од разговорите. Очигледно бегањето им стана партиска ...
сите 399 | | | веќе видена

Демократските обвинители во судот за отповикување на американскиот претседател синоќа го повикаа Сенатот дека Доналд Трамп треба да биде разрешен од власт ...
сите 118 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан ноќеска се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. Полицијата соопшти дека ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство за настраданите во катастрофалниот земјотрес што синоќа го погоди источниот дел на Турција. Наведува ...
сите 29 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео викал, и користел навреди, на новинарката Мери Луиз Кели по интервјуто што го прекинал незадоволен од поставувањето ...
сите 17 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поведе постапка против седум лица за сторено кривично дело „фалсификување исправа“. Како што е соопштено осомничените ...
сите 51 | | | веќе видена

Десетгодишно дете е тешко повредено синоќа во сообраќајна незгода што се случи на булевар Мито Хаџи Василев-Јасмин во Скопје. Како што соопшти МВР, несреќата ...
сите 131 | | | веќе видена

Северна Македонија направи многу во врска со нејзината подготвеност за интеграција во ЕУ, но сѐ уште останува работа. Ако сегашниот Парламент успее да го ...
сите 230 | | | веќе видена

Ракометарите на Хрватска во финалето в недела на Европското првенство во Стокхолм ќе играат против Шпанија, бранител на титулата освоена пред две години во ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски изрази сочувство за настраданите во катастрофалниот земјотрес што синоќа ја погоди источна Турција. „Изразуваме силна поддршка и ...
сите 29 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, доцна синоќа телефонски разговарал со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и ја изразил подготвеноста на Грција, доколку ...
сите 44 | | | веќе видена

next