„Победа! За Македонија веќе не сме „окупатори“, пишува бугарскиот медиум Лупа .бг. Ова следи откако премиерот Зоран Заев најави дека ќе се менуваат учебниците ...
сите 86 | | | веќе видена

Околу 40-тина закони блокирани во Собранието. Политичките партии си ја префрлаат вината едни на други. Прекинати комисиски седници, процедурални забелешки, ...
сите 118 | | | веќе видена

Почетокот на крајот на пандемијата е на повидок, треба да поддржиме нови идеи и иницијативи, а при соочување со сложените и меѓузависни проблеми на новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Една несекојдневна случка на автопатот Скопје - Тетово. На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како коњ со запрежна кола неконтролирано трча по ...
сите 34 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика доби уште едно отворено писмо поврзано со пописот. По првото, од Фондацијата Македонија, второто е Петар Колев претседател на ...
сите 314 | | | веќе видена

Денeска во Клуб на пратеници политичките партии го потпишаа Кодексот за фер и демократски локални избори . Со потпишувањето, политичките партии се обврзуваат ...
сите 56 | | | веќе видена

Граѓаните од утре електронски ќе може да поднесуваат поплаки поврзани со услугите кои ги дава јавната администрација.„Веќе од утре граѓаните непречено ќе можат ...
сите 85 | | | веќе видена

Легендата на Барселона, Самуел Ето, ја коментирал акуелната ситуација во неговиот поранешен клуб. Најмногу време го анализирал односот помеѓу тренерот Роналд ...
сите 189 | | | веќе видена

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) отпочна со постапки за одземање на лиценци на двајца снабдувачи на електрична енергија. Од таму ...
сите 64 | | | веќе видена

Новиот заменик министер за информации и култура на Авганистан, Забихула Муџахид, порача дека условите под кои меѓународната заедница е подготвена да ја признае ...
сите 78 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска по повод одбележувањето на 23 септември – Меѓународниот ден на знаковниот јазик, учествуваше на ...
сите 39 | | | веќе видена

„Адора инженеринг“ по пат на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра, ги купи топланите „Исток“ и „Запад“ и најголемиот дел од останатиот имот на „Топлификација“ ...
сите 16 | | | веќе видена

next