Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 зборуваше за настаните од 27 април каде ја посочи ...
сите 114 | | | веќе видена

Екипата на Арсенал не ја искористи предноста од домашниот терен и одигра само 1-1 против Атлетико Мадрид во првиот натпревар од полуфиналето на Лига Европа. ...
сите 36 | | | веќе видена

Во бомбите нема никакви докази за петкратното убиство на младите луѓе кај Смиљковско езеро пред 6 години,се работело само за претпоставки за случајот, ова ...
сите 227 | | | веќе видена

Ја поддржувам и посакувам што поскоро Македонија да чекори на патот кон Европа, и да биде побрза од своите соседи, кои што можеби порано го започнаа овој пат ...
сите 70 | | | веќе видена

Уште на стартот на седницата опозицијата го прозва премиерот Заев да одговори дали чувствува морална одговорност за изживувањето со чувствата на семејствата на ...
сите 89 | | | веќе видена

Во организација на Пивара Скопје, Амбасадата на Кралството Холандија и компанијата Пакомак, годинава повторно се исчистени патеките и бреговите од двете страни ...
сите 38 | | | веќе видена

Шефот на Канцеларијата на НАТО во Скопје, Горазд Бартол, изјави дека Алијансата сака да ја поздрави Македонија како 30 земја членка на НАТО, веднаш откако ќе ...
сите 39 | | | веќе видена

Животите на сите што беа во Собранието на 27 април минатата година беа подеднакво важни, но ако некој го загубеше животот ќе настанеше безредие и ќе избиеше ...
сите 93 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск ќе остварат тет-а-тет средба точно една година по крвавиот инцидент во Собранието. Туск ...
сите 102 | | | веќе видена

СВР – Охрид поднел кривични пријави против две лица поради сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“, кои со своите нелегални ...
сите 222 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, веќе размислува за фудбалерот кој ќе ја преземе капитенската лента од Мајкл Карик, а неофицијално, на своите ...
сите 99 | | | веќе видена

Точно е дека мојот прв братучед Трајче Заев ја купи оранжеријата на фирмата „Мам“, потврди денеска пред пратениците премиерот Зоран Заев и информираше дека ...
сите 19 | | | веќе видена

Кил пред гостувањето во Скопје добро ја заврши задачата во бундес-лигата. „Зебрите“ го совладаа Лајпциг со 28-16 на гостински терен во рамките на 30. коло во ...
сите 156 | | | веќе видена

Американскиот претседател Трамп, според најавите, со Ким Јонг Ун треба да се состане во мај или јуни, но засега нема дополнителни детали Во тек се подготовките ...
сите 206 | | | веќе видена

next