Според податоците кои денес ги објави Државниот завод за статистика, просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во ноември 2018 година, изнесувала 24 ...
сите 21 | | | веќе видена

Блокадата на Трамп над буџетот која трае ввќе 31 ден, претставува најдолгата блокада на федералната влада во Америка досега, а споредтамошните медиуми, лидерот ...
сите 44 | | | веќе видена

Преспанскиот договор и реформите во безбедносно-разузнавачкиот сектор беа теми на состанокот помеѓу министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и ...
сите 31 | | | веќе видена

Лозарите најавуваат штрајк ако не им се плати грозјето предадено во 2015 година. Во изјава за МИА, денеска тие нагласија дека ќе го бојкотираат дури и ...
сите 18 | | | веќе видена

Се чини дека во иднина, компјутерите и вештачката интелигенција целосно ќе ги заменат пилотите и самостојно ќе управуваат со патничките авиони. Голем број ...
сите 19 | | | веќе видена

Хрватските медиуми се занимаваат со скандал во чиј центар се нашол потпретседателот на тамошната влада, Томислав Толушиќ, кој наводно во друштво на ...
сите 5 | | | веќе видена

Барселона денеска го претстави новото засилување Кевин Принс Боатенг, но воедно оваа прилика беше искористена клубот од „Камп Ноу“ да испрати една порака до ...
сите 67 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Матео Дармијан, наскоро ќе го напушти клубот, објавија медиумите во Италија. Според „Калчомеркато“, 29-годишниот Италијанец ...
сите 8 | | | веќе видена

Изминатите недели Австрија и Швајцарија ја погодина бројни несреќи поради обилнито снег и опасните лавини. Иако нема решение за природните катастрофи какви што ...
сите 38 | | | веќе видена

next