Повеќето од жртвите се убиени во напади на избирачките места, а одговорноста за нападите им се припишува на Талибанците, кои најавија дека ќе го саботираат ...
сите 29 | | | веќе видена

ММФ ги повика креаторите на политики да работат на изнаоѓање решенија за трговските спорови Светската економија забавува и има најслабо темпо од светската ...
сите 62 | | | веќе видена

Хилари Харис (31), која како бебе била посвоена, седум години безуспешно го барала своето биолошко семејство, откако ја собрала документацијата од ...
сите 13 | | | веќе видена

Фудбалската експедиција на Барселона ќе остане заглавена и без можност да лета за Баскија, па Лионел Меси и останатите ѕвезди на актуелниот првак на Шпанија ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Добро знаеме каков фудбалер беше „стариот“ Роналдо многумина ќа кажат дека ќе беше и подобар ако ги избегнеше повредите, пред се проблемите со коленото. Сега ...
сите 2 | | | веќе видена

Спотот, кој се појави на „ТикТок“ под наслов „Откривајќи ја Панера“, покажува неколку чекори во подготовката на макарони и сирење од еден од популарните ...
сите 3 | | | веќе видена

Утрово автобус со бројот 58 кој тргнал од Добри Дол во правец на транспортен центар изгубил кочници полн со патници, дознава КУРИР. Автобусот се движел брзо по ...
сите 4 | | | веќе видена

На интернет се појавија снимки од сурово мачење на мајмуни во Германија.Како што пренесува хрватски „Индекс“, снимените мајмуни се користат за тестирање на ...
сите 7 | | | веќе видена

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници ќе ѝ се претстават на јавноста ...
сите 9 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија.Професорките Катица ...
сите 35 | | | веќе видена

Датум нема, а со Шеќеринска и Заев на чело во Влада и Рускоска и Јовевски во Обвинителство, датум нема ни да има - вели Александар Пандов во својот статус на ...
сите 6 | | | веќе видена

Ваучерите повторно создаваат проблеми во македонскиот спорт, откако денеска дојде ред на кошаркарските нисколигаши да го кренат гласот поради недобивањето на ...
сите 6 | | | веќе видена

Деновиве повеќе спортски игралишта во општина Аеродром добија обновени стаклени табли на кошевите, и тоа во близина на детските градинки „Лале“ и „Чекорче“, во ...
сите 14 | | | веќе видена

next