Трето продолжение на рекетарската приказна што ја раскажува новинарот Бранко Героски. Овојпат „Како Коки и Кики и компанија рекетарските уцени ги ...
сите 23 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Силен потрес бил почувствуван денеска на границата меѓу Кина и Северна Кореја, пренесуваат светските медиуми.Според АФП, кинеските власти се сомневаат во ...
сите 37 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 175 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатиите на Европската унија утре во Луксембург ќе ги усвојат заклучоците за понатамошната политика за влегување на нови членки и извештаите на ...
сите 19 | | | веќе видена

Играчите на Црвена звезда вечерва ја освоија титулата кошаркарски шампион на Србија, по триумфот со 3:1 над Партизан во финалната серија на Суперлигата. Звезда ...
сите 28 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати денеска ја предупреди Владата дека подготвува порадикални синдикални чекори, кои би се преземале доколку не се изнајде ...
сите 23 | | | веќе видена

Црногорскиот кантавтор Владо Георгоев прв започна па пее, а по него и другите негови колеги. На свадбата на менаџерот Кристијан Стефановски од продукција ...
сите 46 | | | веќе видена

На пазарот постојат стотици производи репеленти против комарци и инсекти, но секогаш е добро да се проба и на природен начин. Вашата градина или тераса можат ...
сите 23 | | | веќе видена

„Турција го презира меѓународното право и систематски ги крши суверените права на Кипар, ако ексалираат постапките, Грција и Кипар да побараат санкции од ЕУ .“ ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во рамки на официјалната посета на Народна Република Кина, денеска во Шангај се сретна со претседателот на ...
сите 44 | | | веќе видена

next