Личните карти и возачките дозволи од денеска ќе има можност да се достават на домашна адреса на граѓаните. Ова не важи и за пасошите за кои е потребно да се ...
сите 132 | | | веќе видена

Уште во време на инките, била нарекувана „Мајка на сите зрна“ З вучи нереално но, постојат повеќе од 1.800 различни видови на киноа. Белата и жолтата киноа го ...
сите 36 | | | веќе видена

Коосновачот на „Мајкрософт“ и мултимилијардер, Бил Гејтс, истакна дека затворањето на државите една по една во САД не е добро решение за да се спречи ширењето ...
сите 15 | | | веќе видена

Гренланд го забрани конзумирањето алкохол во главниот град Нуук и блиските населби, во обид да го намали насилството врз децата во време додека луѓето мораат ...
сите 31 | | | веќе видена

Карим Бензема поради скандалот со Метју Валбуена веќе подолго време не е дел од репрезентацијата на Франција, а неговото отсуство најмногу му одговара на ...
сите 10 | | | веќе видена

Повеќе од половина од луѓето кои биле заразени со корона вирус во Јужна Кореја се опоравиле, велат бројките објавени од Центрите за контрола и превенција на ...
сите 28 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на РФ објави видеоматеријал од италијанскиот град Бергамо каде што започна операција за дезинфекција на овој град во која учествува ...
сите 30 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 381 | | | веќе видена

Земјоделските аптеки се повеќе се жалат дека земјоделците се поретко одлучуваат да ги засадуваат нивите, поради страв од Корона вирусот.Причина за ваквата ...
сите 2 | | | веќе видена

Инвалидизираните лица во време на ширење на заразата од Корона вирусот, бараат лична асистенција и достава на храна и лекови до нивните домови со цел заштита ...
сите 10 | | | веќе видена

next