ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 625 | | | веќе видена

Хрватските медиуми го слават Арјан Адеми после бодот на Динамо против Шахтјор во Украина. Адеми одново ги освои Хрватите. Македонскиот фудбалер се повреди во ...
сите 29 | | | веќе видена

Фудбалската страст во Аргентина ги надминува сите граници на нормалното, а иако во тоа сме се увериле во безрој наврати, последното Суперкласико дерби кое ова ...
сите 18 | | | веќе видена

Дејвид Бекам, кој е сопственик на тимот Интер Мајами,а кој од следната сезона ќе биде дел од МЛС лигата, ќе гради нов стадион вреден безмалку 1 милијарда ...
сите 9 | | | веќе видена

Тренерот на фудбалскиот клуб Партизан, Саво Милошевиќ, на денешната прес-конференција пред утрешниот дуел со Манчестер јунајтед од Лига Европа, изјави дека на ...
сите 33 | | | веќе видена

Слатководниот рак си направи живеалиште во фрижидер што се наоѓа на дното на Охридското Езеро. Охридските нуркачи од „Акватек” го пронајдоа фрижидерот минатата ...
сите 5 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Реал, Иско има намера да го напушти клубот во зимскиот преоден рок. Дваесет и седумгодишниот Шпанец реши да го напушти мадридскиот ...
сите 77 | | | веќе видена

Во првата половина од месец ноември ќе отпочне имунизацијата против сезонски грип. Во периодот од годината кога се приближува циркулацијата на сезонски грип во ...
сите 31 | | | веќе видена

Кога во 2017 година му се приклучи на движењето #MeToo, холивудската дива Селма Хаек (53) во колумна за „Њујорк тајмс“ го опиша својот однос со продуцентот ...
сите 4 | | | веќе видена

Полицијата во градот Еџвотер на Флорида затекнала страотна глетка за време на контрола на еден стан поради пријава за лошо постапување кон малолетници. ...
сите 8 | | | веќе видена

Доспеани а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
сите 9 | | | веќе видена

next