Мајката на две деца, која била повредена во сообраќајна несреќа во која учествувал и британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора, за медиумите ...
сите 49 | | | веќе видена

Морбилите продолжуваат да се шират на територијата на Скопје. Детенце од една и пол година, 10 месечно дете и дете од пет години се трите нови детектирани ...
сите 97 | | | веќе видена

Големите претпријатија кои вработуваат 250 или повеќе лица користат многу повеќе роботи во извршувањето на своите обврски отколку што е тоа случај со средните ...
сите 11 | | | веќе видена

Полицијата во Варшава уапси маж кој се обиде со автомобил да ја пробие портата на палатата на полскиот претседател, објави полската агенција ПАП.Еден ...
сите 30 | | | веќе видена

Македонскиот уметник Роберт Јанкуловски ќе се претстави со својата изложба насловена „Париски перспективи“ во четврток, 24 јануари, во 18 часот во просториите ...
сите 36 | | | веќе видена

Според новата студија, објавена во американскиот научен магазин Просидингс оф д нешнал академи оф сајенсис, брзината на топењето на гренландскиот мраз денес е ...
сите 12 | | | веќе видена

Фајненшал Тајмс во колумната на уредувачкиот колегиум наведува дека со решавањето на 27-годишниот отворен проблем помеѓу Грција и Македонија е достигнато ретко ...
сите 25 | | | веќе видена

Откако вчера стана јасно дека Дерби Каунти го привлече Ешли Кол на слободен трансфер, денес се појави информација дека уште еден легендарен играч на Челзи може ...
сите 18 | | | веќе видена

Идејата и барањето за дислокација на спортските кладилници, казината кои што ги бараат од Движењето против коцкање , доби поддршка и од лидерот на ДУИ, Али ...
сите 11 | | | веќе видена

Косовскиот министер за надворешни работи тврди дека има сознанија оти Белград ветувал финансиска и помош во оружје во замена за повлекување на признавањето на ...
сите 51 | | | веќе видена

next