Денес, 17-ти октомври 2019, во просториите на Универзитет Американ Колеџ Скопје пред студентите се одржа предавање на темата “ Постојаност во бизнисот ” од ...
сите 3 | | | веќе видена

Бројот на корисници на жичницата на Водно во првото полугодие e за 38.940 патници поголем годинава во однос на истиот период лани, според продадените билети. ...
сите 21 | | | веќе видена

Станува збор за учесници и професори од шест земји и тоа од нашата држава и од Унгарија, Литванија, Шпанија, Италија и Хрватска. Домаќин на проектот е ...
сите 3 | | | веќе видена

На башибозуков во државава, каде никој не е казнет за ништо, а неказнивоста станува карактерна особина, одговорните институции уште се фалат со драстично ...
сите 3 | | | веќе видена

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо уште еднаш потсети зошто многумина го сметаат ако не најдобриот, тогаш барем најталентираниот фудбалер на светот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Милан Поповиќ , поранешниот сопруг на Северина Којиќ се огласи по изјавата на пејачката дека нивниот син Александар (7) бил физички злоставуван во училиште и ...
сите 20 | | | веќе видена

Надлежните општински служби преземаат мерки за расчистување на инцидент што се случил во ОУ „Раде Кратовче“ во Кочани меѓу родител на ученик и наставник. Од ...
сите 2 | | | веќе видена

– Што по недобивањето датум за преговори со ЕУ? – Брзи избори слепи решенија – Стево Пендаровски: Да се обединиме околу заедничка европска иднина – Брегзит: ...
сите 6 | | | веќе видена

Дваесетина проценти од граѓаните во земјава живеат под прагот на сиромаштија – покажуваат статистичките податоците и податоците од граѓанските организации.Не е ...
сите 62 | | | веќе видена

Данска, каде и претходно имаше насилни судири меѓу Турците и Курдите, се подготвува за нови тензии, пренесува „Копенхаген пост“. Според Дениз Серинџи, новинар ...
сите 12 | | | веќе видена

Педијатарот Алма Дрешовиќ која пред една недела му го спасила животот на детето кое проголтало шаховска фигура кажала дека нејзиното најголемо задоволство било ...
сите 5 | | | веќе видена

Денес, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев заедно со Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и Советникот за меѓународна политика Стефан ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонскиот пејач кој својата музичка кариера успешно ја гради во Франција, Даниел Тренчовски – Дани Лајв неодамна објави нова преработка на голем хит од ...
сите 3 | | | веќе видена

Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот систем на ЕУ се бадијала? Дали тоа значи дека сме ги правеле само да ...
сите 2 | | | веќе видена

next