Озогласената „риба пајак“ годинава првпат е забележана во грчкото туристичко место Неи Пори. Како што пренесува српски „Телеграф“, повикувајќи се на туристите ...
сите 9 | | | веќе видена

Воведовме гарантирана минимална помош, им помагаме на граѓаните во социјален ризик да се вработат, за трајно да излезат од сиромаштија напиша министерката Мила ...
сите 40 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на осуммина мигранти од бродот што потона во Егејско Море во близина на Бодрум, западна Турција, соопшти денеска Турската крајбрежна ...
сите 52 | | | веќе видена

Снимка од десетици илјади луѓе во Хонг Конг како се тргнуваат да направат простор за амбулантно возило стана хит на социјалните мрежи. Снцената на десетици ...
сите 55 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 113 | | | веќе видена

Раскинувањата секогаш се тешки, дури и кога се предмет на меѓусебен договор. Секој крај на врска носи бурен период кај секого, но кај одредени луѓе тоа е ...
сите 34 | | | веќе видена

Британскиот хакер Лори Лов, кој успешно се избори против американската екстрадиција од Велика Британија, вели дека шансите Џулијан Асанж да добие фер судење во ...
сите 64 | | | веќе видена

Политичкиот компромис на земјите од Западен Балкан треба да биде награден, изјави комесарот за проширување, Јоханес Хан, во пресрет на утрешната седница на ...
сите 78 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 43 | | | веќе видена

Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина ...
сите 52 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција – МАЕИ, Васил Стерјовски, од собраниската говорница побара поголема грижа за Македонците и другите ...
сите 14 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

next