Зголемен бројот на туристи кои ја посетиле Македонија во текот на оваа година, особено на странските посетители, а се очекува да биде надмината бројката од ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска коментирајќи ја најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека ќе го блокираат со амандмани законот за ...
сите 48 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители на денешната 85. седница за нов претседател ја избра Душица Димитриеска, а Иџет Мемети за нов заменик претседател. Јавната ...
сите 52 | | | веќе видена

Добро е што ја имаме 2030 година како датум на масата за проширување на ЕУ, но наместо на датумот, да се фокусираме на чекорите од преговорите, затоа што од ...
сите 53 | | | веќе видена

„Домаќинство за почетници“ на македонско-австралискиот автор Горан Столевски, влезе во селекцијата за Европските филмски награди, соопшти Европската филмска ...
сите 80 | | | веќе видена

Киев бара оружје од земјите од Г7 за да ги нападне фабриките во Иран и Сирија, пишува Гардијан. Весникот, повикувајќи се на документ поднесен од Украина до Г7, ...
сите 68 | | | веќе видена

Естонската премиерка Каја Калас денеска ги покани земјите од НАТО да го следат примерот на балтичките земји и значително да ги зголемат трошоците за одбраната, ...
сите 11 | | | веќе видена

Моторот на тимот на Манчестер сити и во изминатите пет сезони клучениот играч на овој тим со години, Кевин де Брујне, од јануари би можел да го носи дресот на ...
сите 66 | | | веќе видена

Бугарскиот парламент денеска одлучи да ѝ донира ракети С-300 од советската ера на Украина, откако претходно го одобри испраќањето оклопни возила, потврдувајќи ...
сите 24 | | | веќе видена

Амазонската прашума во Бразил се бори со тешка суша, поради што властите издадоа предупредување за потенцијални последици врз речиси 500.000 луѓе до крајот на ...
сите 15 | | | веќе видена

Фејо, чија Народна партија освои најмногу места на изборите во јули, не успеа да убеди доволно пратеници од другите партии за да го поддржат да освои апсолутно ...
сите 17 | | | веќе видена

Независно каква одлука ќе донесе работната група, светиниколските пензионери продолжуваат со протестите, зашто како што велат, немаат доверба дека Владата и ...
сите 70 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се обидува, барем пред јавноста, да го минимизира ефектот од „отворената војна“ меѓу него и неговиот претходник врз партиските структури ...
сите 18 | | | веќе видена

next