ИнПрес

Охрид, 20 јуни 2018 (ИНПРЕС) – Иновативни кореографии, уникатни костими, магија на сцена придружена со специјални светлосни ефекти и визуелизации. Сето ова ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 20. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Од ОСУ „Св. Климент Охридски“ од Охрид ги објавија прелиминарните резултати од уписот на ученици во I година во учебната ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 20. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Деновиве Охрид е домаќин на Интернационалниот натпревар за млади музичари „Охридски бисери“, кој по 17-ти пат се одржува во ...
сите 11 | | | веќе видена

Лондон, 20. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Арсенал синоќа потврди дека ќе го ангажира голманот на Баер Леверкузен, Бернд Лено, а клубот го напушта Џек Вилшир. Англискиот ...
сите 29 | | | веќе видена

Охрид, 20. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Летото во Република Македонија и на северната хемисфера календарски започнува утре, во исто време кога на јужната полутопка на ...
сите 346 | | | веќе видена

Охрид, 20. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Одложено е третото и последно продолжение од Надзорната расправа за Законот за управување со светското природно и културно ...
сите 34 | | | веќе видена

Охрид, 20. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во југозападните делови ќе има локална појава на ...
сите 346 | | | веќе видена

Охрид, 19. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, во соработка со Општинскиот совет за безбедност во сообраќајот на Охрид, од ...
сите 39 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 19. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Тендерот за субвенционирање на нискобуџетните авиокомпании се очекува да биде распишан до крајот на месецов, а заложбата ...
сите 44 | | | веќе видена

next