ИнПрес

Скопје, 8. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Годинава сите царински деклариции и акцизни документи ќе се обработуваат електронски, истакна министерот за финансии Драган ...
сите 47 | | | веќе видена

Охрид, 8. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови. – ...
сите 358 | | | веќе видена

Охрид, 8. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде ведро и студено со многу ниски ...
сите 359 | | | веќе видена

Лондон, 1. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Ливерпул во саботата го победи Арсенал со 5:1 во натпревар од 20. коло на Англиското фудбалско првенство. Шесте голови што ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 1. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Со одлука на Влада, 2-ри јануари е вратен како неработен ден за јавната администрација, но ќе се одработи во некоја од ...
сите 36 | | | веќе видена

Дебрца, 1. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Објавени резултатите од конкурсот за доделување на ученички и студентски стипендии кој го распиша градоначалникот Зоран ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје, 31. декември 2018 (ИНПРЕС) – Министерството за внатрешни работи, во пресрет на новогодишната ноќ, апелира до граѓаните максимално да се воздржат од ...
сите 35 | | | веќе видена

Виена, 31. декември 2018 (ИНПРЕС) – По Вивиен Вествуд и Валентино Гаравани, за првпат австрискиот креатор Артур Арбесер, ги дизајнираше костимите за балетските ...
сите 21 | | | веќе видена

next