ИнПрес

Охрид, 23. август 2019 (ИНПРЕС) – Локалната власт на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески не градат едно општество за сите граѓани туку урнисуваат во ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 23. август 2019 (ИНПРЕС) – Седумнаесет здруженија за заштита на животните, меѓу кои неколку од Охрид и Струга бараат од Владата да го отповика и ...
сите 58 | | | веќе видена

Охрид, 23. август 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, ...
сите 235 | | | веќе видена

Охрид, 22. август 2019 (ИНПРЕС) – Жално и болно е во 21 век да зборуваме за непостоење на елементарни услови за живеење кои се клучни за животот и здравјето на ...
сите 5 | | | веќе видена

Дебрца, 22. август 2019 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески во Министерството за финансии свечено го потпиша договорот за грант во ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 22. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во саботата, на 17-ти август 2019 година, во рамките на акцијата „Даруваме радост на првачињата“, беше организирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Охрид, 22. август 2019 (ИНПРЕС) – Општина Охрид започна со подготовка на план за одржлива урбана мобилност-ПОУМ Во овој паметен вид на планирање, за разлика од ...
сите 13 | | | веќе видена

next