ИнПрес

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Охридското Езеро денес е на кота од 693,38 метри надморска височина, односно 5 сантиметри над просекот за месец септември ...
сите 300 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Од полноќ нови цени на бензините, дизелот ќе се точи по стара цена. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за ...
сите 17 | | | веќе видена

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – На стартот на новата учебна година, „Тамаро“ маркетите ги изненадија првачињата во ОУ „Братство Единство“. На денешната ...
сите 77 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Ако надлежните во Министерството за образование и наука (МОН) и Владата, не ги послушаат нашите барања за ...
сите 95 | | | веќе видена

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Локалната власт на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески се насочуваат кон уништување на образованието, порача на ...
сите 47 | | | веќе видена

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Согласно одлуката на Советот на СОНК во охридските основни и средни училишта денеска се спроведе најавениот предупредувачки ...
сите 101 | | | веќе видена

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Врнежите од дожд што ги имавме минатата недела придонесе реаланоста да излезе на виделина, велат од граѓанската иницијатива ...
сите 4 | | | веќе видена

Стокхолм, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Научници од Институтот Каролинска во околината на Стокхолм, Шведска, открија какви видови сеќавања се подобро развиени ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 2. септември 2019 (ИНПРЕС) – Амбасадата на Република Полска во Скопје, почесниот конзулат на Република Полска во Охрид и охридскиот Центар за култура ...
сите 22 | | | веќе видена

next