ИнПрес

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Очекуваме деновиве министерството за транспорт и врски да распише тендер и да започне реконструкција на улицата „Абас Емин“, ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – СВР Охрид, во два одвоени случаи, поднесе кривични пријави против две лица поради „злоупотреба на лични податоци“. Секторот за ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Од здружението на граѓани „Совест“ денес на прес конференција уште еднаш потсетија на горливиот проблем поврзан со незаконските ...
сите 26 | | | веќе видена

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Седум членови на акцијашкиот клуб „Брег на младоста“ од Охрид, во текот на вчерашниот ден престојуваше во Скопје, каде ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Во текот на изминатата недела (од 4-ти до 10-ти март), регистрирани се четири смртни случаи од компликации од грип, од ...
сите 23 | | | веќе видена

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Денешниот ден се одбележува како Светски ден на бубрегот – World Kidney Day, најодбележуван настан во светот, кој се фокусира ...
сите 28 | | | веќе видена

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Поради високиот број на пожари во првото тримесечие од тековната година, Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) имала ...
сите 51 | | | веќе видена

окио/Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – P-Vine, една од најпопуларните јапонски издавачки музички куќи со светско реноме оваа недела го издаде новиот студиски ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Под влијание на нов и релативно влажен бран ќе има повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. ...
сите 157 | | | веќе видена

Охрид, 13. март 2019 (ИНПРЕС) – Охрид оди во погрешна насока, младинските политики се катастрофални и ја влошуваат состојбата на младите. СДСМ и кандидатот за ...
сите 4 | | | веќе видена

next