ИнПрес

Охрид, 20. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Охрид и понатаму е меѓу „шампионите“ во однос на опфат со вакцинација против COVID-19 на населението над 18 години. ...
сите 452 | | | веќе видена

Скопје, 20. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Граѓаните што примиле прва и втора доза од вакцините на кинеските производители „Синофарм“ или „Синовак“ ќе може да примат ...
сите 450 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Преку посветена, искрена и чесна работа, за само две и пол години успеав да реализирам многу важни проекти и да донесам ...
сите 35 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Денеска ќе се играат натпреварите од 1/8 финалето во Купот на Македонија. Брегалница Штип ќе биде домаќин на ГФК Охрид и ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Охрид, 19. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Црвен крст Охрид во периодот од 10-ти до 16-ти октомври традиционално ја одбележува Неделата на борба против шеќерна ...
сите 38 | | | веќе видена

Охрид, 19. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Во музејот Куќа на Робевци изложена е 3Д макета на античката гробница од Македонски тип која е откриена на локалитеот ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 19. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани ...
сите 99 | | | веќе видена

Охрид, 18. октомври 2021 (ИНПРЕС) – ОУТУ „Ванчо Питошески“ денеска го одбележува патрониот празник, а воедно и голем јубилеј, 60 години постоење на установата. ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 18. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Според интернет-апликацијата на ДИК, завршено е броењето во 67 општини во земјава. Целосно се обработени податоците во ...
сите 63 | | | веќе видена

Охрид, 18. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Шест кандидатски советнички листи обезбедија место во новиот состав на Советот на општина Охрид. Од Општинската изборна ...
сите 396 | | | веќе видена

Охрид, 18. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Четирите општини од југозападниот регион, Охрид, Струга, Дебрца и Вевчани градоначалници ќе добијат во вториот изборен ...
сите 82 | | | веќе видена

next