ИнПрес

Охрид, 4. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, во западните делови повремено засилен југозападен ...
сите 233 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Ова е јалов обид на ВМРО-ДПМНЕ, со преку 200 амандмани да го скрие мега корупцискиот скандал и организиран криминал ...
сите 19 | | | веќе видена

Охрид, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Отворањето на реконструираниот базен во Струга ќе се случи на крајот од оваа година, најави директорот на Агенцијата за ...
сите 18 | | | веќе видена

Охрид, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и натаму е под просекот за месец февруари. Според денешните мерења езерото е на котата ...
сите 259 | | | веќе видена

Дебрца, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески од проектниот координатор Ѓоко Зороски прими во трајно владение две нови ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Прекин во водоснабдувањето на неколку улици во Охрид. Поради настанат дефект на водоводната мрежа неколку часа без вода ќе ...
сите 26 | | | веќе видена

Денвер, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Српскиот кошаркарски ас, Никола Јокиќ повторно пружи фантастична партија со трипл-дабл учинок, но тоа не беше доволно за ...
сите 118 | | | веќе видена

Мелбурн, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Новак Ѓоковиќ ја освои својата 17. гренд слем титула, откако по осми пат го крена трофејот од Австралија опен, враќајќи се ...
сите 47 | | | веќе видена

next