ИнПрес

Шпилберг , 4. јули 2020 (ИНПРЕС) – Сезоната во Формула 1 ќе започне со првата од двете предвидени трки во Австрија, а од автодромот во Шпилберг освен промената ...
сите 88 | | | веќе видена

Охрид, 4. јули 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 459 | | | веќе видена

Охрид, 4. јули 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне променливо облачно и нестабилно, на повеќе ...
сите 191 | | | веќе видена

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство во Владата на Република Македонија, д-р Венко Филипче, денеска ја посети Специјалната болница за ...
сите 290 | | | веќе видена

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Во насока на запознавање на пошироката македонска јавност со капацитетите и понудата со кои располага убавиот Охрид, Супер радио ...
сите 34 | | | веќе видена

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Денеска околу 14:30 часот, во СВР Охрид, добиено е телефонско известување за забележано безживотно тело во водите на Охридското ...
сите 265 | | | веќе видена

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Охридската болница е еден од регионалните ковид центри кои посветено работат и се грижат за пациентите во оваа криза ...
сите 149 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Шекеринска во 2016 година ветуваше кули и градови, потоа три години никој не можеше да ја види, за сега пак да се појави ...
сите 107 | | | веќе видена

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Заменичката на претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска оствари ...
сите 107 | | | веќе видена

Скопје, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Од денеска започна исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита за месец јуни за корисниците кои имаат дебитна ...
сите 35 | | | веќе видена

next