Пендаровски, Силјановска Давкова, Таравари, Јакимовски, Ванковска кандидати за претседател на државата

Скопје, 22. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Марјан Ѓорчев во кампањата за претседателските избори треба да се афирмираат клучните вредности и позицијата на Македонија на меѓународен план со сите ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката на Левица, Билјана Ванковска до вчеравечер собрала 9.085 потписи потребни за официјализирање на претседателската кандидатура. Стевчо Јакимовски, ...
| | веќе видена | слични

Карпошани се оние кои му дале најголема поддршка на својот сегашен градоначалник Стевчо Јакимовски, во собирањето потписи за кандидат за претседател на ...
| | веќе видена | слични

Професорката Билјана Ванковска е многу близу до обезбедување на потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. „Броиме ситно“, објави лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Нешто под 1.000 потписи и фалат на професорката Билјана Ванковска за да стигне до бројката од 10.000 и да се вклучи во претседателската трка. Според ...
| | веќе видена | слични

Билјана Ванковска предложена за претседателски кандидат од политичката партија Левица, заклучно со вчерашниот ден има собрано 9.085 од потребните 10.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Светските агенции јавуваат за втора серија беспилотни дронови кои од Иран патуваат преку Ирак кон Израел. Се појавија и снимки од небото над Ирак на кои се ...
сите 227 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски, Силјановска Давкова, Таравари, Јакимовски, Ванковска кандидати за претседател на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: