ИнПрес

Скопје, 27. август 2019 (ИНПРЕС) – Собранието денеска ја утврди потребата од донесување по скратена постапка на Предлог-законот за јавно обвинителство со кој ...
сите 471 | | | веќе видена

Охрид, 27. август 2019 (ИНПРЕС) – Изгаснат пожарот што во саботата избувна во атарот на селата Опеница и Расино, кај местото викано „Јасика“. Утринава од ...
сите 264 | | | веќе видена

Манчестер, 27. август 2019 (ИНПРЕС) – Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Лук Шо, поради повреда ќе ги пропушти наредните четири натпревари, Шо се повреди во ...
сите 74 | | | веќе видена

next