ИнПрес

Охрид, 31. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Заради што поскоро заминување на Сара во Германија, ги замолуваме сите организатори на хуманитарни настани, собраните ...
сите 75 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски денес оствари средба со амбасадорот на Руската федерација во Република ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Нема да има засилена урбанизација во градот и ќе постапуваме во склад со препораките на УНЕСКО, но во никој случај не ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски организира Јавен увид и јавна расправа по Нацрт извештајот за ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – На денешната седница на Градскиот совет, дел од советниците предложија општината да отстапи средства за лекување на ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Нацрт- детален урбанистички план за дел од строгиот центар на градот се најде пред градските советници. Станува збор за ...
сите 15 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во конференциската сала на НУ Музеј на македонската борба во Скопје, утре напладне ќе се одржи свечена промоција на ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Иако беше побарано повлекување на точката, градските советници го усвоија елаборатот за проценка на штети од поплави со ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – За два до три дена ќе започне исплатата на парите за обесштетување на граѓаните и правните лица кои претрпеа штети од ...
сите 82 | | | веќе видена

Струга, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 47-годишниот Р.Џ. од Охрид ...
сите 124 | | | веќе видена

Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Поради големиот интерес на охриѓани, започнува нов, есенски циклус на подготовка на кандидати за полагање на TOEFL (Test of ...
сите 6 | | | веќе видена

next