ИнПрес

Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Претседателката на општинскиот Совет, Живка Ангелоска и директорката на охридската библиотека „Григор Прличев“, Гордана ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Од денеска започна вакцинацијата против сезонски грип. Во Центарот за јавно здравје Охрид од утринава веќе голем број граѓани ...
сите 48 | | | веќе видена

Лондон, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Според истражувањето на Европскиот совет за надворешни работи, со седиште во Лондон и фондацијата „Штифунг Меркатор“ со ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот Јован Стојаноски и Комисијата за одбележување празници и манифестации и доделување на награди и признанија ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – По повод 8-ми декември, празникот „Св Климент Охридски”- Патрон на градот, општината распиша награден ученички литературен ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во поодмината фаза е проектот на општина Охрид за изградба и поплочување на патеката што води од Саат кулата до старата ...
сите 11 | | | веќе видена

Париз, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Рускиот тенисер Карен Хачанов е сензационален победник на турнирот од Мастерс 1000 серијата што се играше во Париз. Русинот ...
сите 62 | | | веќе видена

Охрид, 4. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Граѓаните, а со тоа и јавноста добро знае дека првата и основна работа која СДСМ како партија во борбата против поранешниот ...
сите 6 | | | веќе видена

next