ИнПрес

Охрид, 26. декември 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на кампањата „Безбедноста е најважна лекција“, претставници на Општинскиот совет за безбедност во сообраќајот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Охрид, 26. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со умерен северозападен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. ...
сите 261 | | | веќе видена

Охрид, 25. декември 2018 (ИНПРЕС) – Жири комисијата за доделување на наградата „Григор Прличев“ донесе одлука наградата оваа година да му се додели на авторот ...
сите 13 | | | веќе видена

Охрид, 25. декември 2018 (ИНПРЕС) – Не сум ни најмалку среќен и задоволен што на ваков начин и под вакви околности сум избран да ја извршувам функцијата. ...
сите 16 | | | веќе видена

Скопје, 25. декември 2018 (ИНПРЕС) – Македонските ракометни репрезентативци вчера го направија првиот собир во хотелот „Александар Палас“ со што го означија ...
сите 25 | | | веќе видена

Охрид, 25. декември 2018 (ИНПРЕС) – Македонското здружение на правници Скопје во Соработка со охридскиот Црвен крст, а во рамките на проектот „Мобилни тимови ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 25. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито. Ќе дува засилен северозападен ветер. ...
сите 227 | | | веќе видена

next