ИнПрес

Скопје, 24. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави списокот од 20 ракометари повикани за претстојниот ...
сите 55 | | | веќе видена

Охрид, 24. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Женскиот центар „Бисера“ од Охрид на 3-ти ноември ќе ја одржи традиционалната манифестација „Тортијада“, годинава 23-та по ...
сите 94 | | | веќе видена

Охрид, 24. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охрид два дена ќе биде домаќин на 40-тина византолози, медиевисти, историчари, археолози, историчари на уметноста, теолози, ...
сите 46 | | | веќе видена

Охрид, 24. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Под мотото „Ви даруваме книга, со љубов за Сара“ НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид заедно со кафе терасата „Аквариус“ ...
сите 97 | | | веќе видена

Манчестер, 24. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Кризата во Манчестер јунајтед очигледно уште не е завршена, по поразот од 0:1 од Јувентус на „Олд Трафорд“, во кој ...
сите 19 | | | веќе видена

Охрид, 24. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот и преку ноќта под влијание на студен и брз продор ...
сите 205 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Секторот за туризам и локален економски развој, во среда, 24-ти октомври, во големата сала на општина Охрид, со почеток во ...
сите 19 | | | веќе видена

next