ИнПрес

Скопје, 11. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Седницата за прашањето за доверба на Владата е повторно прекината за еден час на барање на заменик-координаторката на ...
сите 309 | | | веќе видена

Охрид, 11. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Бесплатаната вакцинација против сезонски грип во Охрид ќе стартува од понеделник, потврдуваат од Центарот за јавно здравје ...
сите 279 | | | веќе видена

Охрид, 11. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Ќе се реновира и реконструира ОУТУ „Ванчо Питошески“ во Охрид. Министерството за образование и наука (МОН) склучи договор со ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 11. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Стручен тим од НУ Завод и Музеј – Охрид, предводен од м-р Никола Патчев, изработува детална документација и мерења на ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 11. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Во средното општинско училиште „Св. Климент Охридски“ во тек е показната вежба за евакуација при пожар и земјотрес. Според ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 11. ноември 2021 (ИНПРЕС) – ГРК Охрид ја прекина серијата без победи, па прокнижи три бода на своето салдо. На домашен терен триумфираше над Прилеп со ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 10. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Периодов наназад активно се работи на подобрување на функционирањето на Репродуктивниот центар за Европски елен во ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопје, 10. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Владата прогласи кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија во траење од 30 дена на територијата на Република ...
сите 64 | | | веќе видена

Охрид, 10. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Градежното претпријатие „Илинден“ од Струга известува дека на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – ...
сите 62 | | | веќе видена

Охрид, 9. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Нивото на Охридското Езеро повторно е на само два сантиметри, иако изминативе неколку дена беше на три сантиметри над ...
сите 40 | | | веќе видена

Охрид, 9. ноември 2021 (ИНПРЕС) – По повод Денот на ослободувањето на Охрид, се одржа првото општинско првенство во шах „7-ми Ноември 2021”. Турнирот се одржа ...
сите 14 | | | веќе видена

Охрид, 9. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 7-ми ноември, во Охрид со две дози вакцина против COVID-19 се имунизирани 59,3% од населението над 12 години. ...
сите 550 | | | веќе видена

Охрид, 9. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Детскиот анимиран филм „Неверојатната приказна за џиновската круша“ утре и задутре е на кино репертоарот во Центарот за ...
сите 15 | | | веќе видена

Охрид. 9. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Основното јавно обвинителство (ОЈО) Охрид донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против 38-годишен државјанин ...
сите 139 | | | веќе видена

Скопје, 9. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Владата, според најавите, денеска на седница треба да прогласи кризна состојба во енергетскиот сектор за да се вбризгаат ...
сите 373 | | | веќе видена

next