ИнПрес

Охрид, 19. април 2019 (ИНПРЕС) – На 18-ти април оваа година, во 11:50 часот, на регионалниот пат Охрид-Св.Наум, во близина на населба Рача, се случи ...
сите 139 | | | веќе видена

Охрид, 19. април 2019 (ИНПРЕС) – Дојдовме до последниот ден од изборната кампања пред стапување на предизборниот молк. Во претходните 18 дена охридската и ...
сите 72 | | | веќе видена

Лондон, 19. април 2019 (ИНПРЕС) – Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја ...
сите 30 | | | веќе видена

Охрид, 19. април 2019 (ИНПРЕС) – На крилата на новите „Бомби“ од вчера, влегуваме во последниот ден пред изборниот молк, во пресрет на изборите на кои во ...
сите 27 | | | веќе видена

Скопје, 19. април 2019 (ИНПРЕС) – Четири нови „бомби“, односно прислушувани телефонски разговори беа објавени вчера на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ од ...
сите 41 | | | веќе видена

Охрид, 19. април 2019 (ИНПРЕС) – Денес не очекува променливо облачно време со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од северен ...
сите 196 | | | веќе видена

Охрид, 18. април 2019 (ИНПРЕС) – СДСМ и Константин Георгиески ја потценуваат интелигенцијата на охриѓани. Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања ...
сите 23 | | | веќе видена

Охрид, 18. април 2019 (ИНПРЕС) – Охридската компанија Cleanex Professional близу шест години нуди професионални услуги на чистење и сé повеќе се профилира како ...
| | веќе видена

next