ИнПрес

Охрид, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Утревечер премиерно ќе биде изведена најновата претстава на охридскиот народен театар, насловена „Метод“ од Жорди Галсеран, ...
сите 19 | | | веќе видена

Оклахома, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер ...
сите 89 | | | веќе видена

Загреб, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во ...
сите 11 | | | веќе видена

Струга, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во хотелот „Дрим“ во Струга, денес ќе се одржи јавна дебата за управување со човечки ресурси во единиците на локалната ...
сите 24 | | | веќе видена

Охрид, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Со полагање свежо цвеќе денес во селото Сливово ќе биде одбележана 75 годишнината од формирањето на Првата ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има појава на ...
сите 194 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 8. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Охридска банка Сосиете Женерал, организираше концерт во Македонска филхармонија со младите финалисти од конкурсот ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 8. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Општина Охрид преку официјално соопштение апелира до одговорните на средување на проблемот со намалениот водостој на езерото. ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 8. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Не се полнолетни, а веќе научиле како да им помагаат на другите, на немоќните, на оние кои немаат. Младинците од Охрид кои се ...
сите 16 | | | веќе видена

next