ИнПрес

Охрид, 21. август 2019 (ИНПРЕС) – Време е за финалното одбројување. Остана уште една недела можност за учество во МЕГА проектот „Тамаро“ и Витаминка се СУПЕР ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 21. август 2019 (ИНПРЕС) – Советот на родители на ОУ „Кочо Рацин“ од Охрид иницира акција за помош на социјално загрозените семејства во пресрет на ...
сите 34 | | | веќе видена

Охрид, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Културата и културните содржини во Охрид ниту со Константин Георгиески, ниту со Зоран Заев одат напред, порача на денешната ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ продолжува да руши рекорди во бројот на превезени патници, говорат најновите податоци ...
сите 23 | | | веќе видена

Битола/Охрид, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Минатата недела во Охрид се одржа Интернационалниот фестивал за филмска музика „Тра ла ла”, каде нашата земја ја ...
| | веќе видена

Дебрца, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Доделени првите картички за зелена нафта за земјоделците од подрачјето на општините Охрид и Дебрца. Првите картички ги ...
сите 54 | | | веќе видена

Лос Анџелес, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Лос Анџелес Лејкерс биле подготвени да го вратат во своите редови Двајт Хауард. „Супермен“ ќе игра на местото на ...
сите 36 | | | веќе видена

next