ИнПрес

Охрид, 19. декември 2018 (ИНПРЕС) – Понекогаш, заслепени од светлата на „туѓото, светликавото и далечното“, како да не ги гледаме најдобрите меѓу нас. Неговите ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 19. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и слаб до умерен северен ветер. Максималната температура во Охрид ...
сите 217 | | | веќе видена

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Пријавувањето за учество на Атлетскиот викенд „Охрид трчаТ“ ќе започне од понеделник, 24-ти декември, а не од денес, како ...
сите 8 | | | веќе видена

Скопје, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Интерпартиската парламентарна група за реформи, интеграција и помирување постигна согласност по pредлог-законот за ...
сите 228 | | | веќе видена

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на ...
сите 8 | | | веќе видена

next