ИнПрес

Струга, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при вршење на службени дејствија“, ...
сите 42 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Македонскиот народ мора да остане посплотен во овие тешки моменти. Мора да се биде горд бидејќи народот не ја изневери ...
сите 149 | | | веќе видена

Франкфурт, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) –Првиот меч од осмото коло на Бундеслигата донесе неверојатен резултат, откако Ајнтрахт Франкфурт го „здроби“ тимот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охриѓаните Сашо Василески и Љубен Арнаудов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ беа меѓу пратениците кои синоќа во парламентот на ...
сите 204 | | | веќе видена

Скопје, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Откако синоќа во парламентот 80 пратеници го прифатија владиниот предлог за пристапување кон уставни измени во склад со ...
сите 205 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Од ОУ „Григор Прличев“ од Охрид информираат дека ќе организираат хуманитарна акција за помош на Сара Настеска „Од мене, од ...
сите 58 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. ...
сите 203 | | | веќе видена

Охрид, 19. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охриѓани веќе започнаа да се организираат за собирање средства за лекување на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, кај која ...
сите 72 | | | веќе видена

Нион, 19. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Ждребот за квалификациите за Европското првенство 2020 ќе се одржи на 2 декември во Даблин. Европската куќа на фудбалот ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 19. октовмри 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на работната посета на Република Словенија, директорката на НУ Фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ и ...
сите 13 | | | веќе видена

Охрид, 19. октомври 2018 (ИНПРЕС) – ЈП „Билјанини извори“ во соработка со охридскиот Црвен крст и Р.К. „Охрид“ се приклучува во акцијата за помош на нашата ...
сите 73 | | | веќе видена

next