ИнПрес

Охрид, 22. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Секторот за туризам и локален економски развој, во среда, 24-ти октомври, во големата сала на општина Охрид, со почеток во ...
сите 19 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Помина една година од ветувањата за живот во Охрид. Една година од владеењето на СДСМ и градоначалникот Стојаноски, доволно ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Согласно Законот за празници, утре, 23-ти октомври, Денот на Македонската револуционерна борба е неработен ден за сите ...
сите 125 | | | веќе видена

Скопје, 22. октомври 2018 (ИНПРЕС) – СВР Скопје до Основно јавно обвинителство Скопје ќе поднесе кривична пријава против 38-годишниот А.Н. од скопско Коњари, ...
сите 128 | | | веќе видена

next