Предлог – законот за Јавното обвинителство подразбира градење на силно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, кој покрај тековните ...
сите 480 | | | веќе видена

Во декмеври, неколку месеци откако  јавноста ја виде луи витон чнатата полна со милион евра како излегува од домот на Орце Камчев, почна судењето за случајот ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Руската Федерација во Македонија, Сергеј Баздникин. На средбата се ...
сите 60 | | | веќе видена

Ова ќе биде дел од Предлог-законот за енергетска ефикасност што денеска како амандман беше прифатен на собраниската Комисија за европски прашања. Амандманот го ...
сите 82 | | | веќе видена

Една од воведените вонредни мерки за зголемена загаденост на воздухот е воведување бесплатен јавен превоз со цел да го дестимулираме автомобилскиот сообраќај ...
сите 113 | | | веќе видена

Во фокусот е Деловникот за работа на Собранието, но и евроинтеграциските процеси на земјата и изборите што треба да се случат на 12 април. Според информациите ...
сите 47 | | | веќе видена

Правосудниот систем е загрозен од политички и бизнис елити кои се инсталирани во време на режимот на Никола Груевски Таквата правосудна машинерија, избрана на ...
сите 296 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук профил му се обрати на портпаротол на СДСМ, Костадин Костадинов: Коста, ТОНЧ! Те предизвикувам ...
сите 4 | | | веќе видена

Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Душко Весковски ги презентираше општествено одговорните проекти кои се реализираат во ...
сите 26 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина во координација со Министерството за животна средина и со Царинската Управа, извршиле вонреден инспекциски надзор над ...
сите 168 | | | веќе видена

Оваа 4 километарка патека покрај за пешачење ќе се користи и за други рекреативни цели... „Станува збор за еден крупен проект со големо значење за општина ...
сите 38 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 149 | | | веќе видена

Забавниот парк што го гради Град Скопје ќе биде пуштен наредната година и ќе претставува регионална атракција. Паркот е комерцијален објект кој ќе генерира ...
сите 48 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Кацарска се јавувала кај обвинители и е вмешана во „Рекет“, и се закануваат 11 години затвор. 2. Додека Јовевски се крие, Рената Дескоска ...
сите 80 | | | веќе видена

Ова видео е од оние без коментар! Дефинитивно единственото чувство кое ќе ве преплави додека го гледате видеото е СРАМ! Огромен срам од тоа со кого го делиме ...
сите 7 | | | веќе видена

Од понеделник, 3 февруари, ќе почне субвенционирањето за нови велосипеди и електрични тротинети за граѓаните на општина Карпош.Карпошани ќе може да аплицираат ...
сите 11 | | | веќе видена

next