Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 зборуваше за настаните од 27 април каде ја посочи ...
сите 114 | | | веќе видена

Во бомбите нема никакви докази за петкратното убиство на младите луѓе кај Смиљковско езеро пред 6 години,се работело само за претпоставки за случајот, ова ...
сите 226 | | | веќе видена

На само неколку метри од Владата, на кејот на Вардар, странските амбасадори го собираа отпадот, сакајќи да испратат порака за подигање на свеста на граѓаните ...
сите 39 | | | веќе видена

Ја поддржувам и посакувам што поскоро Македонија да чекори на патот кон Европа, и да биде побрза од своите соседи, кои што можеби порано го започнаа овој пат ...
сите 70 | | | веќе видена

Уште на стартот на седницата опозицијата го прозва премиерот Заев да одговори дали чувствува морална одговорност за изживувањето со чувствата на семејствата на ...
сите 89 | | | веќе видена

Шефот на Канцеларијата на НАТО во Скопје, Горазд Бартол, изјави дека Алијансата сака да ја поздрави Македонија како 30 земја членка на НАТО, веднаш откако ќе ...
сите 39 | | | веќе видена

Животите на сите што беа во Собранието на 27 април минатата година беа подеднакво важни, но ако некој го загубеше животот ќе настанеше безредие и ќе избиеше ...
сите 93 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска престојува во неколкудневна официјална посета на САД. Шекеринска во Вашингтон, во вторник, на 1 ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск ќе остварат тет-а-тет средба точно една година по крвавиот инцидент во Собранието. Туск ...
сите 101 | | | веќе видена

Точно е дека мојот прв братучед Трајче Заев ја купи оранжеријата на фирмата „Мам“, потврди денеска пред пратениците премиерот Зоран Заев и информира дека ...
сите 19 | | | веќе видена

… Со надгласување три спрема два, овој кривичниот совет на Врховниот суд лани на 12 мај ги укина одлуките на Основниот суд Скопје 1 и Апелациониот суд Скопје ...
сите 34 | | | веќе видена

Рочиштето за случајот „Титаник“ на СЈО кое беше закажaно за денеска се одложи бидејќи се уште нема одлука по барањето на адвокатот Еленко Миланов за изземање ...
сите 94 | | | веќе видена

Вакцините се сигурни, проверени во секој сегмент и секаде исти. Не постои апсолутно никаков сомнеж во нивниот квалитет, ниту каков било при аплицирањето. Може ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот Спасовски вечерва во Правда и неправда на 1тв посветена на 1 година од минатогодишниот неуспешен државен удар во македонскиот парламент рече дека во ...
сите 47 | | | веќе видена

Под мотото „Подобри закони за поубави градови“, „НаТочак“ – Скопје, попладнево, со уште една велосипедска тура од плоштадот „Македонија“ што ќе почне во 17:30 ...
сите 14 | | | веќе видена

next