Неподнослива бучава од џамијата во Долно Нерези ги вознемирува жителите во оваа скопска населба и во поширокиот реон, па бараат надлежните во Општина Карпош да ...
сите 2 | | | веќе видена

„Најавата за средбата Ковачевски-Мицкоски не предизвикува особено внимание или, напнато исчекување. Ковачевски и Мицкоски се статисти на сцената, во која ...
сите 10 | | | веќе видена

Уредникот на Радио Лидер Љупчо Златев анализира зошто од март до мај Димитар Апасиев успеа на Левица да и изгуби над 20.000 гласови, при што според Златев од ...
| | веќе видена

Националниот парк Преспа доби туристички информативни табли на три јазици Албански, Македонски и Англиски за добредојде на сите негови главни влезови. Во ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонскиот тенор Благој Нацоски ќе се претстави со композиции од македонски автори на фестивалот на камерна музика „Траме соноре“, кој ќе се одржи од утре до ...
| | веќе видена

„На сила, што стана одлика за владеењето и на оваа политичка гарнитура, со класична злоупотреба на европското знаменце се донесе ултраспорниот сет на закони ...
сите 2 | | | веќе видена

На освојувачите на рекордни шест медали за Македонија на 40. Балканска математичка олимпијада што се одржа од 8 до 13 мај во турскиот град Анталија им се ...
сите 2 | | | веќе видена

БУГАРСКИ ПОЛИТИЧАРИ ТВРДАТ ДЕКА ЧЕРНЕВА ШПИОНИРАЛА ВО КОРИСТ НА МАКЕДОНИЈА Советничката на екс бугарскиот премиер Кирил Петков, Весела Чернева е под истрага за ...
сите 6 | | | веќе видена

Косовоските војници се исфрлени од воената вежба која во моментов се се одржува во Македонија на полигонот Криволак и тоа е прва мерка за случувањата на ...
сите 28 | | | веќе видена

Владата се уште нема адвокат што ќе ја претставува државата пред судот во Париз за арбитражната постапка поради раскинатот договор и неизградениот Клинички ...
сите 9 | | | веќе видена

Подрачното училиште во беровското село Владимирово ќе добие ново детско забавно катче. Активноста ќе биде дел од втората локална акција на територијата која ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Низ соопштенија двете партии на олигархијата СДС и ДПМНЕ кои совршено кохабитираат за меѓусебно овозможување на криминалите, пред т.н. "лидерска средба" која ...
сите 3 | | | веќе видена

Безбедноста, стабилноста и сигурноста – тоа се главните теми за кои денеска во Кишињев се разговара на Вториот самит на Европската политичка заедница. Собирот ...
сите 14 | | | веќе видена

Професорката на правниот факултет во Скопје, Ана Павловска Данева, на својот Фесјбук профил ја сподели својата радост за нејзините студенти, за кои вели дека ...
| | веќе видена

Музичарите од оркестарот на Македонската филхармонија и на синоќешниот концерт “Младите доаѓаат” носеа црвени ленти во форма на музички снижувалки поради ...
сите 23 | | | веќе видена

next