Пожарот избувнал во раните утрински часови. На 15.02.2020 година околу 03 часот, во СВР Охрид пријавен е пожат во лимена гаража лоцирана на булеварот ...
сите 14 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари го прифати барањето на жителите од селата Гарани – Стелци, Шутово, Премка и околните населени места, да не се ...
сите 9 | | | веќе видена

Екипите на Град Скопје денеска ја почнаа втората фаза од реконструкцијата на улицата „Индира Ганди“ во Општината Шуто Оризари. Обновата на вториот дел од оваа ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денес на маргините на Минхенската безбедносна конференција имаше билатерална средба со Екатерина Захариева, ...
сите 101 | | | веќе видена

Македонското друштво „Илинден“-Тирана донираше училишен материјал за училиштата во општина Пустец, Мала Преспа. Донацијата ја достави претседателот на ...
сите 11 | | | веќе видена

Европската народна партија порача дека одблизу ги следи случувањата во Македонија. Од таму велат дека треба да се направи сè за да се одржат слободни и фер ...
сите 11 | | | веќе видена

Професорката Билјана Ванковска го коментира разрешувањето на министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи за користењето на името Република ...
сите 3 | | | веќе видена

Одлуката на Талат Џафери да ги држи синоќа цела вечер пратенциите во Собранието е неразумна, нечовечка, антимакедонска, антицивизациска и спротивна на ...
сите 3 | | | веќе видена

Имаме виртуелни долгови со огромни камати кои народот не може да ги плати, велат од иницијативата „стоп за извршителите“. Според претставниците на здружението, ...
сите 5 | | | веќе видена

Во присуство на пријателите од бизнис, политички претставници, дипломати како и личности од јавниот живот, се закрои лозјето на плантажите во винаријата Стоби ...
сите 64 | | | веќе видена

Денеска со Обновата ги посетив селото Луке и Жидилово во Крива Паланка, по што одржав состанок со Општинскиот изборен штаб во Крива Паланка, напиша членот на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Во интерес на истрагата не е дозволено да зборуваме, оној кој што е виновен ќе си одговара“, вели Лазар Ракиџиев кој од 2013 година е член во УО на ФФМ, а од ...
сите 7 | | | веќе видена

next