Досега Македонија ја крадеа како целина, во иднина, според платформата на Пол Вилијамс, ќе ја крадат по региони, коментира на Фејсбук поранешниот министер за ...
сите 3 | | | веќе видена

По реакциите на ЛДП за неискосената трева и оставените искршени дрвја и гранки низ Скопје, Јавното претпријатие „Паркови зеленило“ ги демантира тврдењата и ...
сите 12 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски денеска оствари средба со командирот на полициската станица во Ѓорче Петров, Златко Цветковиќ на ...
сите 22 | | | веќе видена

Држ.завод за ревизија на 11 јули 2024 објави Ревизорски извештај - Процесот на доделување на договорите за јавните набавки, кој открива големи неправилности и ...
сите 6 | | | веќе видена

Пензионираниот пилот Васко Михалчев е еден од двајцата пилоти кои се вратија од пензија за да ги управуваат противпожарните авиони Ер трактор. „Вечерва сум ...
сите 37 | | | веќе видена

Службата за трансфузиона медицина во Куманово располага со доволен број крвни единици. Покриени се потребите на градот но и регионот. Недостаток на крв нема, ...
сите 3 | | | веќе видена

Каде шета Данела Арсовска со парите на скопјани? Нејзиниот поранешен советник Мухамеди, во “Претрес со Ландов” изнесе свои тврдења. Од редакцијата, како што ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, заедно со претседателката Гордана Силјановска Давкова, вчера во Вила Билјана во Охрид се ...
сите 79 | | | веќе видена

Новата влада, на седница одржана на 6-јули поништила одлука на претходната влада, со која требаше да се отуѓи земјиште, односно комплекс „Крушино“ во близина ...
сите 3 | | | веќе видена

Во сезоната на годишни одмори, јули е без ниту еден неработен ден, додека во август има два неработни дена. Тоа се 2 август (петок), Ден на Републиката и за ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Велес и околината има поголем број диви депонии. Надлежните велат не може да се даде прецизна бројка, бидејќи иако ги чистат, повторно никнуваат. Ги има на ...
сите 17 | | | веќе видена

Предвидувањето на големото невреме во 2016 година во Стајковци и поплавата која однесе со себе најмалку 15 жртви, му донесе статус на метео прогнозер. Роден е ...
сите 12 | | | веќе видена

На подрачјето на СВР Скопје изминатиов период регистрирани се повеќе кривични дела „измама“, кои се извршени врз повозрасни лица. Сторителите ги доведуваат во ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука ги објави конкурсите за доделување стипендии за студии од втор и од трет циклус во странство за академската 2024/2025, за ...
сите 28 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски присуствува на поставување на камен темелник за изградба на комплетно нова детска градинка во населено место Трубарево, во Општина ...
сите 26 | | | веќе видена

Oвозможување на поквалитетни и навремени услуги од страна на ветеринарните друштва кон одгледувачите на добиток и сопствениците на домашни миленици во рамки на ...
сите 3 | | | веќе видена

Преземените мерки и активности од надлежните органи не се доволно ефикасни во создавањето на услови за инклузија на руралната жена на пазарот на трудот. Не е ...
сите 7 | | | веќе видена

„Екстремно шовинистички настроениот градоначалник на град Тетово, по веќе своевидно утврдена динамика и исценирана режија, продолжува да го омаловажува ...
сите 10 | | | веќе видена

next