Во Делчево се одржа завршната работилница за изработка на Стратегија за соработка меѓу општина Делчево и граѓанскиот сектор. На работилницата присуствуваа ...
сите 4 | | | веќе видена

Бугарскиот новинар Велизар Енчев му порачува на министерот за одбрана Красимир Каракачанов да се угледа на неговиот грчки колега Панос Каменос, кој пред ...
сите 10 | | | веќе видена

Предлог амандманот на претседателката на Совет на Општина Центар, Јана Белчева Андреевска, поттикнат од предлог иницијативата на активистки на организацијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 28 | | | веќе видена

На маргините на Конференција на министри за внатрешни работи ,,Поврзи се сигурно, имав билатерна средба со мојот колега од Република Србија Небојша Стефановиќ. ...
сите 53 | | | веќе видена

Две нови операциони сали од денеска се ставени во функција на Клиниката за максилофацијална хирургија. Едната е за поголеми интервенции со општа анестезија, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Над 10 илјади пензионери во Штип го одбележаа Денот на пензионерите 20 Септември со ново одлагање на судското рочиште за новиот Дом за стари лица. Изградбата е ...
сите 10 | | | веќе видена

Член на ИК на ВМРО ДПМНЕ – Богданов повикува масовно да се гласа на референдумот Јас уште на состанокот на Извршниот Комитет го изложив својот став дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Општина Крива Паланка го распиша конкурсот за доделување на наградите „8 Октомври“, „Почесен граѓанин на Крива Паланка“ и „Признание за особени постигнувања и ...
сите 8 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар и поранешен амбасадор на Македонија во ОБСЕ Арсим Зеколи со таинствена порака на социјалните мрежи во врска со плебисцитот на 30 ...
сите 9 | | | веќе видена

Царината на Србија, во соработка со македонски царински службеници, во белградското речно пристаниште заплени 53 тони нафта. Српската Царинска управа информира ...
сите 18 | | | веќе видена

Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта ...
сите 46 | | | веќе видена

Јавниот обвинител на Република Македонија вчера одржа состанок со делегација на Европската комисија за ефикасност на правдата – СЕРЕЈ, предводена од Рамин ...
сите 10 | | | веќе видена

next