Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во гостување на телевизијата Клан Македонија призна дека во Собранието на Македонија се прави манипулација со ...
сите 96 | | | веќе видена

Би сакал на сите верници од православна вероисповед да им го честитам големиот празник Водици да посакам многу пред се здравје, успех, благосостојба за ...
сите 60 | | | веќе видена

Кирил Барбареев универзитетски професор на Факултетот за образовни науки при Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип е прогласен за Амбасадор на најдобрите наставници ...
сите 13 | | | веќе видена

За време на одбележувањето на денешниот христијански празник Богојавление Христиво - Водици во Женева - Швајцарија, верниците до извикаа Отецот Пимен. ...
сите 26 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Кога нешто ќе украдете, народот вели, единствен спас од ризик да ве фатат е: Стојте в место и викајте држте го крадецот... Затоа, кога ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ИНТЕРВЈУ ШТО СЕ ЧИТА ЦЕЛ ДЕН И СЕ ПРЕПРОЧИТУВА НАЈМАЛКУ ЕДНАШ МЕСЕЧНО. Искрено, отворено и директно, Премиерот одговара на најважните прашања за македонската ...
сите 13 | | | веќе видена

Седумчасовниот работен ден нема да влијае на зголемувањето на вработенста. Експертите сметаат дека предлогот за кратење на работното време треба да се ...
сите 48 | | | веќе видена

Нацрт-законот според кој се ратификува и стапува на сила Договорот од Преспа денеска беше доставен до грчкиот Парламент, веројатно в понеделник попладне ќе се ...
сите 24 | | | веќе видена

Екипи на СВР Велес во текот на 2018 година според Законот за безбедноста на сообраќајот на патиштата на територијата на Велес изрекле 4712 прекршочни казни на ...
сите 26 | | | веќе видена

Непреслушани разговори и други материјални докази беа презентирани на рочиштето за случајот „Монструм“. Иако, и претходно беа предложени како докази, сепак тие ...
сите 83 | | | веќе видена

Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
сите 40 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија ќе патуваат до 8 нови европски дестинации од скопскиот и охридскиот аеродром. Со новиот договор кој го потпиша Влада на Република ...
сите 71 | | | веќе видена

Доктор Александар Митов негодува што државата не презема мерки за загадениот воздух. Тој на својот Фејсбук профил напиша: „Штом осамне ваква вест, дека градот ...
сите 22 | | | веќе видена

Осумдесет и два обвинители од јавните обвинителства од Скопје, Велес, Гостивар и од други градови низ земјава ја тужат државата пред домашните судови, за ...
сите 19 | | | веќе видена

next