Нет Прес

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 302 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на овие избори излегува со навистина специјална програма којашто ќе го таргетира здравството и економијата. Нема да се фалиме со оној познат наратив ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, вети дека ако на изборите победи коалицијата со Алтернатива, на ниту еден Албанец нема да му биде ...
сите 73 | | | веќе видена

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека агенцијата Брима Галуп ...
сите 60 | | | веќе видена

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме до ...
сите 280 | | | веќе видена

На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на ситуацијата со коронавирусот истакна дека Македонија е убедливо ...
сите 280 | | | веќе видена

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денес оствари средба со граѓани од Карпош каде што разговараше за дигитализацијата ...
сите 77 | | | веќе видена

Носителката на листа од ИЕ2, од коалицијата „Можеме“, Сања Лукаревска, денеска го посети локалитетот „Студена вода“ кумановско, кој изминатиов период ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави три големи интернационални инвестиции во првите 100 дена откако ќе ја преземе власта кои ќе ги соопшти ...
сите 193 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзума на раста на економијата над 4 отсто, истакна денеска лидерот на партијата на денечниот дуел со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој е ...
сите 280 | | | веќе видена

Зоран Заев, единствено го прават среќен и му оставаат впечаток, дебелите црвени килими, додека мене ме боли понижувањето, омаловажувањето и срамот кој му го ...
сите 193 | | | веќе видена

Од тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев, но и за останатите историки ликови, дека тие се наши и дека нема да се преговара за нив, не отстапувам ниту ...
сите 193 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека сеуште немаме датум за ...
сите 280 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар ...
сите 280 | | | веќе видена

next