Нет Прес

Кочо Анѓушев експресно се наплати за изградбата на модуларните болници, ова денеска преку коментар на денот го истакнува Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ. -Додека ...
сите 40 | | | веќе видена

Вториот пратеник од владејачката коалиција, кој денеска присуствуваше на собраниската седница и покрај тоа што има решение за изолација како заболено лице од ...
сите 49 | | | веќе видена

Хуманоста на семејството на трагично загинатата Верица да биде институционално наградена. Ова е пораката на жителите на село Русиново кои денеска низ солзи во ...
сите 175 | | | веќе видена

Макс Ферстапен дојде до првата победа оваа сезона во Формула 1 откако беше најбрз на трката за големата награда на Емилија Ромања на патеката Имола во Италија. ...
сите 152 | | | веќе видена

Израелците веќе не мора да носат заштитни маски на отворено, што е уште еден знак дека мина врвот на епидемијата, по интензивната кампања за вакцинација во ...
сите 104 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривични пријави против три лица и правно лице за узурпирање на недвижности. Според информациите, првопријавениот незаконски проширил парцела ...
сите 62 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за внатрешни работи на Чешката Република, Јан Хамачек, кој истовремено ја извршува должноста шеф на дипломатијата, изјави во ...
сите 135 | | | веќе видена

Собранието денеска ги изгласа законите од петтиот антикризен пакет со кој ќе се исплатат плати за февруари и за март годинава во дел од приватниот сектор. ...
сите 654 | | | веќе видена

next