Нет Прес

Богданов ги потцени сите граѓани што нема да гласаат на референдумот, смета професорката Татјана Каракамишева, по изјавата на Костадин Богданов дека на ...
сите 4 | | | веќе видена

Користени пелени беше причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. ТВ 24 објави и видео од станот, во кој се гледаат искористените ...
сите 77 | | | веќе видена

Бизнисменот Минчо Јорданов во моментот сведочи на судското рочиште за случајот “Шпион”, во Кривичниот суд. Тој според обвинителниот акт е оштетен сведок, ...
сите 24 | | | веќе видена

Германија нема да успее да ја оствари зацртаната цел за милион електрични возила на нејзините патишта до 2020 година, туку дури во 2022 година, поради високите ...
сите 22 | | | веќе видена

Франција планира да почне национален проект за трикратно зголемување на бројот на велосипедисти по улиците во наредните неколку години. Акцијата ќе вклучи и ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Европската народна партија (EPP), Џозеф Дол, ги бранеше во средата во Салцбург унгарскиот премеир Виктор Орбан и неговата партија Фидеш ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во синоќешното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 истакна дека владата на СДСМ и Зоран Заев тоне во ...
сите 112 | | | веќе видена

Јакната која Харисон Форд ја носеше глумејќи го Хан Соло во „Војна на ѕвездите: Империјата го возвраќа ударот“ би можела денеска во Лондон на аукција на ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако вие викате дека сте за договорот и ако излегувате на телевизија, или на гостувањето на Би-Би-Си го слушавме премиерот кој вели дека 75 проценти од ...
сите 231 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и топло. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до ...
сите 312 | | | веќе видена

next