Нет Прес

Хронично болните сеуште ги чекаат ветените бесплатни маски за заштита од загадениот воздух. Иако министерот Филипче пред месец и половина најави дека државата ...
сите 58 | | | веќе видена

СДСМ и Заев не реализираа ниту една реформа изминативе две години. Две години државата тоне во корупција, економијата стагнира, капитални инвестиции нема, ...
сите 26 | | | веќе видена

Кој хороскопски знак го очекува среќна среда… Овен Оваа среда е добро време за да се сретнете со истомисленици и да разговарате за вашите заеднички проекти. ...
сите 39 | | | веќе видена

Француската национална агенција за здравствена безбедност го потврди присуството на хемикалии во многу пелени, кои се потенцијално опасни за бебињата. Притоа ...
сите 16 | | | веќе видена

Германија привремено се повлекува од операцијата „Софија“, поморската мисија на Европската унија чијашто задача е да се сузбие трговијата со луѓето на ...
сите 28 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев во неговото гостување во Отворено на Алфа телевизија говорејќи за Советот за граѓански надзор врз ОТА изјави дека ...
сите 25 | | | веќе видена

Словенечката полиција во вторникот потврди дека по службена должност покренала преткривична постапка со којашто се проверува дали бил вршен мобинг во ...
| | веќе видена

Државата предвидува да потроши речиси 250.000 евра за спроведување на Законот за двојазичност кој минатата седмица беше објавен во Службен весник на Република ...
сите 9 | | | веќе видена

Со предвремени парламентарни избори ќе се пропушти почетокот на преговори со Европската унија рече вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој во ...
сите 55 | | | веќе видена

next