Нет Прес

Да се погрижиме да се спроведе Договорот од Преспа онака како што е потпишан и сите ние да ги извлечеме позитивните работи од него, вели за МИА, поранешниот ...
сите 17 | | | веќе видена

Вистинска драма на „Пољуд“, Хајдук од готово направи вересија и срамно е елиминиран од анонимната Гзира со гол во 96. Минута. Навивачи влегоа на терен по голот ...
сите 17 | | | веќе видена

Нашите претставници доживеаја вистински дебакл во европските купови. Академија Пандев, Шкупи и Македонија Пандев ги завршија настапите уште на стартот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на ...
сите 25 | | | веќе видена

Излегоа компромитирачки снимки за американскиот претседател Доналд Трамп кој во 1992 организирал забава со педофилот Џерфри Епшатјн кого во мометов го чека ...
сите 10 | | | веќе видена

Едногласно е донесена Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба ...
сите 36 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на првото собрание пред партискиот конгрес, што се одржа во Сарај, во обраќањето зборуваше за пропагандата која сите на див начин и ...
сите 30 | | | веќе видена

Заседава Централниот одбор на СДСМ, а тема на партискиот состанок ќе бидат актуелите политички случувања. „Ќе разговараме за изборот на претседатели на ...
сите 49 | | | веќе видена

Суд за борба против терозимот во мароканскиот главен град денеска на три лица им изрече смртна казна за убиството на две скандинавски туристки во земјата во ...
сите 14 | | | веќе видена

next