Нет Прес

Безбедноста на граѓаните е драматично нарушена! Полициските службеници наместо да ги штитат од криминал и од закани, сведоци сме дека некои од нив вршат ...
сите 23 | | | веќе видена

По информацијата која ја обајвија медиумите за апсењето на актерката Ирена Ристиќ, како и нејзината изјава во врска со настанот, од МВР испратија соопштение ...
сите 34 | | | веќе видена

Здружението за граѓански политики и иницијативи ЕДУЛСЈ Скопје објави повик за набљудувачи (волонтери) за претстојниот референдум 2018. Како што наведуваат во ...
сите 3 | | | веќе видена

Посетата на секретарот за одбрана на САД, Џејмс Матис е уште една потврда за охрабрувањето и афирмирањето на нашето стратешко партнерство и е силен поттик за ...
сите 160 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Независни Грци, Панос Каменос, воедно и министер за одбрана во грчката влада, најави дека партијата ќе се повлече од владината коалиција ...
сите 113 | | | веќе видена

Честички од загаден воздух биле пронајдени во плацента, но, сепак, досега не е познато какви оштетувања предизвикуваат кај фетусот. Научници пронашле прв доказ ...
сите 10 | | | веќе видена

next