Нет Прес

Со успешно придвижување кон НАТО и кон ЕУ може да се очекува забрзување на економскиот раст, а евроатланските интеграции ќе обезбедат можности за повисок раст ...
сите 43 | | | веќе видена

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф предупреди во саботата дека неговата земја би можела да се врати на збогатувањето ураниум, доколку ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата го откри и го приведе сторителот на свирепото убиство на 36-годишниот Бекир А. од Битола, што се случило вчера околу 16.30 часот на патот за селото ...
сите 167 | | | веќе видена

Потпретседателот на бугарската Влада и министер за одбрана, Красимир Каракачанов реагираше во петокот на изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Договорот со Грција ќе има сериозни последици и врз македонскиот идентитет, јазик, култура… Со договорот се влегува во некои лични чувства. Еве на пример јас ...
сите 8 | | | веќе видена

Не смее да се дозволи премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев да го оствари она што го наумил од поодамна, да ја уништи сопствената нација и држава, исткана во ...
сите 269 | | | веќе видена

Членот 8 од капитулантскиот договор ќе значи механизам за Грција за вечно блокирање на членството на Македонија во Европската унија, а власта не им објаснува ...
сите 36 | | | веќе видена

next