Нет Прес

Легендарниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ ја предводи листата на четворица кандидати кои се номинирани за влез во Меѓународната тениска куќа на славните. ...
сите 45 | | | веќе видена

Навивачи на Црвена Звезда денеска направија сериозен инцидент во Берн пред натпреварот со Јанг Бојс во рамки на плејофот за пласман во групната фаза од Лигата ...
сите 34 | | | веќе видена

Суд во Мексико дозволи право на рекреативна употреба на кокаин на две лица, што е прв таков случај во таа држава. Како што соопшти организацијата „Мексико ...
сите 21 | | | веќе видена

Со Етичкиот кодекс за членовите на Владата, за носителите на јавни функции именувани од неа и советниците носители на извршни функции, усвоен вчера на владина ...
сите 56 | | | веќе видена

Премиерката на Данска, Мете Фредериксен изјави дека е „разочарана и изненадена“ од одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја откаже посетата на ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот Асим Муса денеска го посетија Здравствениот дом Гостивар каде беа информирани за тековните ...
сите 76 | | | веќе видена

Возило на брза помош пристигна денеска пред Кривичниот суд, каде се наоѓа специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, која треба да биде изведена пред ...
сите 193 | | | веќе видена

Катица Јанева е жртва на случајот „Рекет“ и таа тоа ќе го докаже, изјави денеска адвокатот Стеван Павлески, при присигнувањето на Кривичен суд, каде треба да ...
сите 128 | | | веќе видена

Претседателот на Претставничкиот дом на Нов Зеланд Тревор Малард за време на парламентарната расправа хранеше бебе на еден од пратениците. Малард на Твитер ...
сите 13 | | | веќе видена

next