Нет Прес

Обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова во изјава за медиумите рече дека нема потпишано ниту една одлука за пуштање од притвор за осомничено лице, ниту пак за ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство преку соопштение на својата официјална интернет страна информираше дека при синоќешниот претрес во домовите на прво и ...
сите 478 | | | веќе видена

Поради безбедносни и здравствени причини притворениот Бојан Јовановски е сместен во хашкото одделение во затворот, тврди директорот на КПУ„Шутка, Есад Рахиќ. – ...
сите 478 | | | веќе видена

Повеќе македонски бизнисмени во изминатиот период платиле повеќе од пет милиони евра рекет на групата којашто ја сочинува Бојан Јовановски, попознат како Боки ...
сите 530 | | | веќе видена

Вчерашните настани каде по наредба на јавниот обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, одземен и е телефонот на обвинителката Катица Јанева, ...
сите 530 | | | веќе видена

Со вчерашното апсење се покажа дека во Република Македонија владее криминално политичко милје и се докажа сето она, односно се потврди сето она кое што го ...
сите 47 | | | веќе видена

Новинарката Јадранка Костова, вели дека авторскиот договор со „1ТВ“ ѝ завршил со интервјуто на Бојан Јовановски – Боки 13, кој вчера беше уапсен и се наоѓа во ...
сите 36 | | | веќе видена

Има многу имиња кои се шпекулираат во јавноста поврзани со случајот „Рекет“, но главното име на нарачателот се уште никој не го споменува. Според мене главниот ...
сите 18 | | | веќе видена

next