Нет Прес

Во Министерството за култура денеска треба да бидат разгледани одбиените апликации на годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во ...
сите 97 | | | веќе видена

Тигрица од Суматра, во Лондонската зоолошка градина, беше убиена од страна на потенцијалниот партнер на нивната прва средба, соопшти ДПА. Тигрицата Мелани му ...
сите 9 | | | веќе видена

Избувна комплетно незадоволство, особено од страна на Македонците, бидејќи според некои членови на комисиите што работеле за оваа програма, за првпат Албанците ...
сите 7 | | | веќе видена

Тројца фоторепортери, кои ги покриваа демонстрациите на „жолтите елеци” вчера во Тулуз, тврдат дека биле „намерно” погодени од полицијата, при што еден од нив ...
сите 75 | | | веќе видена

next