Нет Прес

Штотуку завршив со средбата на граѓани во Пехчево. Остварив средби со десетици и десетици граѓани и никаде не видов непријатели, иако Заев изјавува и ги дели ...
сите 223 | | | веќе видена

Американскио претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина, каде тропската бура Флоренс усмрти седум луѓе, а предупредувањата велат ...
сите 125 | | | веќе видена

Зоран Заев е личноста со можеби најмал кредибилитет во нашата држава која што има право да кажува што ќе прават граѓаните на 30 септември, откако еве година ...
сите 38 | | | веќе видена

Четири седмици пред изборите за покраинскиот парламент на германската сојузна земја Баварија, челниците на тамошната конзервативна Христијанско-социјална унија ...
сите 10 | | | веќе видена

Референдумот е највозвишена вредност, највисок и најмоќен облик на непосредна демократија што го имаат граѓаните. Затоа на 30 септември масовно да излезат на ...
сите 68 | | | веќе видена

next