Нет Прес

Со традиционалното василичарско оро и палење на маските на двете друштва Горна и Долна маала во центарот на Вевчани, попладнево заврши годинашниот Вевчански ...
сите 70 | | | веќе видена

Група македонски активисти членови на движењето #Бојкотирам започнуваат кампања насловена #ШкртајСеверна. Кампањата засега се одвива на социјалните мрежи, а ...
сите 6 | | | веќе видена

Поради напад врз полицајци во прифатен центар за странци во Хрватска, судот им одредил истражен затвор на шест албански државјани, пренесува во понеделникота ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска (14 јануари 2019 година) до 13 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се ...
сите 139 | | | веќе видена

Треисет години откако 96 лица загинаа, а повеќе од 700 беа повредени на фудбалскиот натпревар меѓу Нотингем Форест и Ливерпул на стадионот „Хилсборо“ во ...
сите 12 | | | веќе видена

Неименуван 50-годишник од Данска е прогласен за виновен и осуден на две ипол години затвор затоа што под наводно бизарен сплет на околности, на денот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Мојата процена е дека Владата ќе добие доверба и ќе може да продолжи да ја води земјата, рече владиниот портпарол и министер без ресор Димитрис Ѕанакопулос, во ...
сите 533 | | | веќе видена

next