Нет Прес

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека унгарската Влада во понеделник ќе донесе одлука за правните чекори кои ќе ги преземе за да се спротивстави ...
сите 90 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за британската агенција Ројтерс изјави дека постигнувањето договор меѓу Белград и Приштина ќе треба да ...
сите 72 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се ...
сите 54 | | | веќе видена

Центристичката партија Републиката во движење (LREM) на францускиот претседател Емануел Макрон е израмнета со крајната десница Национален собир (RN), ...
сите 60 | | | веќе видена

next