Нет Прес

Еден 25-годишен маж го загуби животот, откако бил нападнат од ајкула во близина на брегот на градот Велфлит во американската сојузна држава Масечусетс. Како ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонската триатлон федерација заедно со Спорт за сите – Сите за спорт од Охрид имаа исклучителна реализација на ЕТУ Балканското првенство во триатлон. ...
сите 6 | | | веќе видена

Владиниот службеник Љупчо „Бубо“ Каров, своевремено дел од легендарната К-15 екипа, а во последно време голем поддржувач на сите политики на Зоран Заев и СДСМ ...
сите 2 | | | веќе видена

Биковите не дозволуваат неверство, Близнаците се во комбинација со Девиците, Раковите се борат за идеали, Шкорпиите се нервозни, Јарците пожртвувани. Ова е ...
сите 56 | | | веќе видена

СДСМ со сендвичи и автобуси од Делчево ќе ја бара Европа на денешниот митинг во Скопје. Организирано, со околу 7 автобуси, 5 комбиња и повеќе коли, граѓани се ...
сите 17 | | | веќе видена

Судијката Елена Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка – стопирање на сите активности за одржување и спроведување на референдумот, дознава ...
сите 195 | | | веќе видена

Зоран Заев и приредува национална катастрофа на Република Македонија. Капитулантскиот договор го менува името, институционалниот идентитет, културата, ...
сите 147 | | | веќе видена

Во првите три натпревара од четвртото коло на фудбалското првенство на Италија, фаворитот Наполи оствари победа потешко од очекуванот, а Интер кој има голем ...
сите 8 | | | веќе видена

Во првите натпревари од четвртото коло од шпанското фудбалско првенство, актуелниот шампион Барселона со пресврт славеше со 2:1 на гости кај Реал Сосиедад, ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, не сака да се вклучи во решавањето на судирот околу поморската граница меѓу двете земји членки Словенија ...
сите 9 | | | веќе видена

next