Нет Прес

Полициски службеници денеска го лишиле од слобода В.Г. од Струмица поради тоа што на магистралниот пат Штип – Велес, кај место викано „Три чешми“, штипско, во ...
сите 81 | | | веќе видена

Еден Азар има повреда која е потешка отколку што се мислеше, па белгискиот фудбалер ќе паузира четири до шест недели, што значи дека ќе го пропушти гостувањето ...
сите 88 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денес во телефонски разговор со германаската канцеларка Ангела Меркел се заблагодарил за континуираната поддршка на ...
сите 32 | | | веќе видена

Собраниската комисија за економски прашања на денешната седница ги разгледа Предлог финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ...
сите 22 | | | веќе видена

Корисниците на електрична енергија од трафостаницата Скопје 3, односно наслебата Тафталиџе во Скопје се без труја речиси еден час, а целата населба се најде во ...
сите 90 | | | веќе видена

Скопје во делот на населбата Тафталиџе кај стара Алумина, односно од булеварот „Апостол Гуслар“ и споредните улички веќе половина час се заглавени со ...
сите 70 | | | веќе видена

Се одложуваат околу 60 отсто од рочиштата за предметите за кривични постапки од областа на организираниот криминал и корупцијата. Во Кривичниот суд во Скопје ...
сите 20 | | | веќе видена

Западниот Балкан старее, младите мигрираат поради економски причини, но и поради корупцијата. Се случува егзодус на населението од земјите од Западен Балкан, ...
сите 307 | | | веќе видена

Септември 2019 година. Додека нацијата е во грч дали Македонија ќе добие датум за преговори во октомври, Зоран Верушевски е растрчан. Но, не за да добие ...
сите 16 | | | веќе видена

next