Нет Прес

Секојдневно, преку средствата за јавно информирање, се пренесуваат страшни вести за сообраќајни незгоди со повредени и загинати лица. Сите се вознемирени и ...
сите 101 | | | веќе видена

Епидемијата на партиски вработувања се шири повеќе и повеќе. Па така или си СДСМ или не си. Ако си, ќе се вработиш и ќе славиш и забавуваш, а ако не си, тогаш ...
сите 3 | | | веќе видена

Западот го „вшмукува“ Балканот во НАТО, без оглед на волјата на народите во земјите во регионот, изјави во средата рускиот министер за надворешни работи Сергеј ...
сите 31 | | | веќе видена

Не знам дали мојот син е жив, дали јаде, дали спие, дали му е ладно… Ова не е живот. Како јас да живеам, а да не знам каде е, како е и што прави моето дете. ...
сите 41 | | | веќе видена

Голема лавина затрупа скијачи на падина во познатото швајцарско одморалиште Кранс-Монтана, при што се повредеи четири лица, од кои на едно е во животна ...
сите 23 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
сите 82 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски се неспособни и неодговорни, а нивната неспособност граѓаните ја плаќаат со своите животи. Состојбата со безбедноста во ...
сите 173 | | | веќе видена

Овен Овие денови ќе бидете во ситуација да повлекувате правилни потези и да донесувате успешни заклучоци. Занимавајте се со работа поврзана за договори, учење ...
сите 49 | | | веќе видена

Партискиот оглас на СДСМ за пријавување кандидати за претседател на државата заврши во вторникот, а официјално е позната само кандидатурата на поранешниот ...
сите 102 | | | веќе видена

Неофицијално се зборува дека нема приведени лица за тероризам туку само повикани на информативен разговор во полициска станица. Тој распит на лицата траел ...
сите 96 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот ...
сите 80 | | | веќе видена

next