Нет Прес

Денеска времето во целата земја ќе биде умерено облачно со магла по котлините. Во крајните западни делови можни се слаби врнежи од дожд, на планините слаб ...
сите 209 | | | веќе видена

Загаденоста на воздухот во Македона се влошува на дневно ниво, а во петокот вечерта нивото на канцерогентие ПМ 10 честички се искачува на некои места и до 14 ...
сите 56 | | | веќе видена

Во првиот натпревар од 18-то коло на германското фудбалско првенство, актуелниот шампион Баерн Минхен со 3:1 беше убедлив на гостувањето кај Хофенхајм. Гостите ...
сите 25 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Транмп го прими во петокот во Белата куќа главниот помошник на севернокорејскиот челник Ким Џонг-ун, на клучните разговори ...
сите 74 | | | веќе видена

Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
сите 31 | | | веќе видена

Новата американска одбранбена стратегија којашто ја најавија во четвртокот Соединетите држави, ќе води во опасната трка во вооружувањето во Вселената и ...
сите 29 | | | веќе видена

Вкупно 75 случаи со симптоми на морбили (мали сипаници) се пријавени заклучно со вчерашниот ден. За 65 од нив е добиена лабораториска потврда, соопшти денеска ...
сите 117 | | | веќе видена

next