Нет Прес

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 6 | | | веќе видена

Кина разговарала со САД поради американските планови кинеските државни медиуми да ги регистрира како странски агенти, соопштиле од кинеското минисерство за ...
сите 114 | | | веќе видена

Спикерот на македонското Собрание, Талат Џафери, не бил избран со мнозинство гласови на 27-ми април минатата година, изјави сведок на рочиштето во средата во ...
сите 216 | | | веќе видена

Севернокорејскиот челник Ким Џонг-ун наскоро ќе пристигне во историска посета на јужнокорејската престолнина Сеул и се согласил да го затвори полигонот за ...
сите 107 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган потпиша декрет со кој значително се олеснуваат условите за странци добивање турско државјанство од странци. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

Адвокатот на пратеникот Јохан Тарчуловски, Антонио Апостолски, побара изземање на судијката Добрила Кацарска бидејќи се сомнева дека таа е во роднински врски ...
сите 252 | | | веќе видена

next