Нет Прес

Агенцијата за катастар на недвижности ја пушти во функција надградената апликација „еКат шалтер“ преку која геодетските фирми, министерствата, општините, ...
сите 5 | | | веќе видена

До Министерството за информатичко општество и администрација кое на својата веб страна инсталираше алатка за пријавување притисок на работното место во јавната ...
сите 13 | | | веќе видена

Европската комесарка за правосудство на американската социјална мрежа Facebook во четврокот ѝ даде рок до крајот на годинава да се усогласи со европските ...
сите 10 | | | веќе видена

Арбенд Шаќири, познат во јавноста како Бени од рок групата Нон-Стоп периодов е актуелен со видео спотот за поддршка на референдумот, каде настапува заедно со ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 21 | | | веќе видена

Триесетина патници на индиски патнички авион прокрвареле во четвртокот од носот и ушите бидејќи екипажот заборавил да го активира изедначувањето на притисокот ...
сите 48 | | | веќе видена

Скопјанка на возраст од 65 години сама живеела во станот во „Скопјанка“ во кој имало големо количество на користени пелени, од кои вчера почнал да испарува ...
сите 60 | | | веќе видена

Севернокорејскиот и јужнокорејскиот челник, Ким Џонг-ун и Мун Јае-ин ја посетија во четвртокот диховната колепка на корејската нација планината Паекту, во ...
сите 99 | | | веќе видена

Европскиот комесар за миграција Димитрис Аврамопулос и претставници на српските власти во Белград ќе потпишаа договор за активностите на Европската агенција за ...
сите 5 | | | веќе видена

next