Најголемата ѕвезда во олимписката кошаркарска репрезентација на САД – Кевин Дурент денеска изјави дека поразите од Нигерија и Австралија беа добри „шлаканици“ ...
сите 60 | | | веќе видена

Репрезентативецот на јужнокорејската фудбалска репрезентација, Ли Донг-Гјеонг, го обвинуваат за неспортски потег кога одби да се поздрави со Крис Вуд по ...
сите 2 | | | веќе видена

ЛА Лејкерс, не усеаја да ја одбранат титулата во НБА лигата. „Езерџиите“, сезоната ја завршија во првата плејоф рунда. Во клубот, имаат големи планови за ...
сите 19 | | | веќе видена

Фановите на кошарката сигурно со радост се сеќаваат на Скоти Пипен од шампионската генерација на Чикаго Булс со Џордан, Кукоч, Родман. Скоти Пипен по ...
сите 2 | | | веќе видена

Машката сениорска репрезентација ги одработи подготовките во Маврово, односно оној базичен дел кој секогаш е најтежок во овој период. Од тоа што беше сработено ...
сите 4 | | | веќе видена

Бруклин нетс сезонава направи тим со голем број на ѕвезди, а главниот збор го имаа Кевин Дурент, Кајри Ирвинг и Џејмс Харден, но повредите ги спречија да ја ...
сите 2 | | | веќе видена