Атланта Хокс со убелива победа над Далас Маверикс 113:87 ја започнаа новата сезона во НБА лигата. Неизвесност во овој натпревар имаше само во првата четвртина, ...
сите 91 | | | веќе видена

Екипата на Лос Анџелес лејкерс, ноќеска загуби на гостувањето кај Оклахома со 123:115 во натпревар од регуларниот дел на НБА-лигата. Тимот од Лос Анџелес ...
сите 79 | | | веќе видена

Познатиот шпански судија Матеу Лахоз признал дека направил грешка за ситуација поради која Барселона остана без титулата во 2014 година. Каталонците во ...
сите 2 | | | веќе видена

Лука Дончиќ го предводеше Далас до победа против Хјустон и ги израдува фановите на домашната екипа кои уживаа во неговите атрактивни потези. Дабл-дабл учинокот ...
сите 2 | | | веќе видена

Минатата година снимката на која Делонте Вест е буквално бескуќник и под дејство на наркотици, го обилоки светот. Планетата дозна во каква состојба е ...
сите 4 | | | веќе видена

На несреќниот 26 јануари 2020 година, во хеликоптерска несреќа загинаа познатиот кошаркар Коби Брајант, неговата ќерка Џана и уште седум лица кои беа на тој ...
сите 2 | | | веќе видена

НБА лигата како одново да влегува во конфликт со Кина. Секој чекор на една од двете страни се следи со огромно внимание и со соодветни критики. Сега причина за ...
сите 4 | | | веќе видена

Дражен Петровиќ беше веројатно најдобриот бел играч на сите времиња. Тој остави голема кошаркарска трага во Југославија, Хрватска, Европа и НБА лигата, каде ...
сите 4 | | | веќе видена

Спортскиот директор на ЖКК МЗТ Скопје Аеродром, Џељо Красниќ поднесе оставка кај Управниот одбор, а оттаму истата е прифатена, па веднаш е именуван нов ...
сите 3 | | | веќе видена

Официјално, српскиот кошаркарски тренер Зоран Лукиќ е новиот селектор на кошаркарската селекција на Русија. Тој во своето прво обраќање изјави: „Имавме ...
сите 6 | | | веќе видена

next