Од десетте стартери на вечерашниот НБА Ол Стар натпревар, двајца се Камерунци. Никогаш порано ниту една африканска земја немала таква чест. Станува збор за ...
сите 5 | | | веќе видена

Натпреварот во забивање на НБА Ол-старот во Чикаго му припадна на членот на Мајами Хит, Дерик Џонс Џуниор кој во „продолжението“ беше подобар од Ерон Гордон од ...
сите 25 | | | веќе видена

Кошаркарите на Цедевита Олимпија се пласираа во полуфиналето на Купот на Словенија, откако во неверојатна завршница ја победија Крка со 93:92. Крка имаше ...
сите 77 | | | веќе видена

Организациските и програмските работни групи дискутираа за многу важни  прашања, со цел да се превземат конкретни чекори. Бидејќи и двете страни имаат слични ...
сите 4 | | | веќе видена

Навистина богата беше синоќешната програма во НБА лигата, се одиграа 11 натпревари на кои видовме квалитетна, возбудлива кошарка, но и екстра потези. На Топ 10 ...
сите 6 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на Македонија на стартот на квалификациите за Евробаскет 2021 ги започнува на 20 февруари во Скопје кога ќе ја нагости Естонија. ...
сите 3 | | | веќе видена

Кошаркарот на Анадолу Ефес, Шејн Ларкин ги демантира пишувањата во турските медиуми дека ќе смени име по добивањето на турско државјанство. Еден од најдобрите ...
сите 7 | | | веќе видена