Ноќеска во НБА лигата на четирите одиграни средби имаше многу убави потези, но само пет од нив влегоа во топ 5 листата. Во Орландо беше најатрактивниот потег, ...
сите 11 | | | веќе видена

Дуелот од НБА лигата меѓу Вашингтон Визардс и Лос Анџелес Клиперс заврши со победа на домаќиите со 125-118 и тоа по голем пресврт, но оваа средба која се ...
сите 103 | | | веќе видена

Босанецот кој има и хрватски пасош, направи една, но доста битна измена. И тоа на плејмејкерската позиција, на која ќе го проба Малколм Армстед, како замена за ...
| | веќе видена

Егејска Македонија, позната и како Беломорска Македонија, Приморска Македонија, Јужна Македонија, Грчка Македонија или Македонија (грчки: Μακεδονία ...
сите 12 | | | веќе видена

Обвинител во Грција започна истрага откако спортски коментатор го нарече црномурестиот кошаркар Танасис Адетокумбо „мајмун“. Такис Цукалас го направил овој ...
сите 9 | | | веќе видена

Филмот „250 скалила“ снимен по идеја на поранешниот македонски спортски новинар, Живко Здравкоски е единствениот кој доби две награди на „Светското првенство ...
сите 5 | | | веќе видена

НБА лигата освен што нуди квалитетна и атрактивна кошарка, носи и големо шоу во кое сите се инволвирани, од организациите на клубовите, играчите, стручните ...
сите 3 | | | веќе видена

next